• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
i486 - специалист
Един шкаф е провиснал в средата (има вертикална плоскост на мястото) и искам да го повдигна и да сложа крака по 6-7см отдолу. Въпросът е с какво може да се повдигне? Крик за кола не може да се събере. С клинове сигурно ще стане накрая. Краката имат резба за настройване, но изглежда няма как да се върти с цялата тежест.
stefanjor - специалист
Не съм сигурен какъв точно е случая, но виж дали това може да помогне:
Монтажни Надуваеми Възглавници
Изображение
i486 - специалист
Изглежда интересно решение. Ще видя в ИТТ, май имат подобни.
miliad - майстор
Условието на задачата го разбрах. Ама стойностите на Х, Y, Z никъде не ги видях.
Как да решим задачата, мамка му..?
brum - майстор
Избираш крака с удачна височина. Да не щръкне шкафа 5см над земята. Гледам някакви 6-7-8 см споменаваш, но преди да направиш цялата процедура трябва да вземеш крака които се регулират в правилен диапазон.

Та краката за шкаф често имат шпилка със шестостен. Монтират се под шкафа, а шпилката се регулира от вътре. Пълен шкаф не съм регулирал, но гардероб 180x60 с височина 280 се регулира бе драма празен.

Тези възглавници ги имам и вършат чудесна работа. Дори натоварен шкаф повдигат. Краката на кухнята така регулирах. Че тях не можех да ги стигна заради дълбочината на шкафовете. С две плоскости и между тях такава възглавница повдигах шкафовете и с летва въртях краката до които нямах достъп.
i486 - специалист
Значи много хитри възглавници, всичкото хубаво. Обаче с малка забележка - не вършат работа. Поне моделът, който взех:

https://itt-shop.bg/naduvaema-montajna- ... m-10067551

Може да издържа 135кг, но помпичката (като за кръвно) няма никакъв шанс да напомпи и вдигне такъв товар. Не знам как се произвеждат стоки, които изглежда не са изпробвани никога в реални условия. И с крак да натискаш помпата - много е малка и започва да изпуска отстрани, вместо да вкарва въздух. Ще пробвам да закача помпа за кола, ако случайно съвпадне диаметъра. Дано оригиналът на тези възглавници работи, но показаните в линка Vorel не стават.
brum - майстор
На Лидл имаше такъв модел. Помпичката като види зор или изскача от маркуча, или изхвърчаше клапана в дъното на балона. Само това им е драмата.

Подозирам, че при твоята е дефектен клапана на балона. Като напомпам моята и стъпя отгоре нищо не става.
i486 - специалист
Повдигащата част си държи. Ако е напомпена сигурно ще издържи 135кг. Проблемът е, че няма начин да подвигне тези килограми с помпене, защото помпичката е безкрайно слаба. С крак настъпват черното за помпене, а не "носещата" част и от напъване издишва настрани откъдето влиза въздух вместо да го вкара към маркуча. Тия Powerfix може да са по-качествени - изглежда метално кранчето за спускане. Тъкмо бях решил, че "германецът" е измислил всичко, но тук измислянето е повече по картинка или някой е взел да копира чужд артикул без да вниква в подробностите.
brum - майстор
Ако си стигнал до там, че да трябва да стъпиш с крак за да я напомпаш е много вероятно да си над 135те килограма.

Ако възглавницата е с площ 10 пъти по-голяма от тази на помпичката, то на помпата 13.5кг ще са равни на 135кг на възглавницата. Като гледам картинката съотношението е в този порядък. На моята при помпане с ръка и се разкачаха маркучите в един момент. Точно между металният кран и възглавницата. Или той, или от дъното на балона изхвърчаше клапана (и той е метален).
i486 - специалист
Това казвам, че помпичката е много слаба за да вкарва във възглавницата налягане, което да вдига 135кг. В единия край има клапан да засмуква въздух и започва оттам да избива вместо да помпи в правилната посока. Иначе без товар се помпи добре и изглежда убедително. Ще видя крачната помпа дали може да се закачи.
  • 1
  • 2

Тема "Повдигане на шкаф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: