• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
pif4o - специалист
Колеги от къде купувате читав чамов материал около Пловдив, по сухичък така, последно вземах едни греди те като ги рендосвах сок тече от тях :)
ZEDYCUS - майстор
https://www.woodmat.bg/?gclid=Cj0KCQjwu ... zwEALw_wcB
Гарантирано сух, но е скъпичък.
Вчера взех 6 дъски 3см дебели, 14-16см широки, 3 метра дълги-55 лв от един склад зад бензиностанция Векта( близо ти е на Карловско шосе след Ален мак :wink: ) сравнително сухи, ще премеря влагата и ще пиша по късно, лошото е че са все подкапачни от трупата, няма избор много, ще се гънат. От
Премерих показва 8-9% , но дали е реално не съм сигурен, влагомера ми е сравнително евтин лазерлинер.
kabel96 - специалист
чет мар 17, 2022 4:39 pmZEDYCUS написа:
https://www.woodmat.bg/?gclid=Cj0KCQjwu ... zwEALw_wcB
Гарантирано сух, но е скъпичък.
Вчера взех 6 дъски 3см дебели, 14-16см широки, 3 метра дълги-55 лв от един склад зад бензиностанция Векта( близо ти е на Карловско шосе след Ален мак :wink: ) сравнително сухи, ще премеря влагата и ще пиша по късно, лошото е че са все подкапачни от трупата, няма избор много, ще се гънат. От
Премерих показва 8-9% , но дали е реално не съм сигурен, влагомера ми е сравнително евтин лазерлинер.
До миналата седмица и ние вземахме от Удмат но с последния материал голяма греда.Взех 2.1 кубика миналата седмица и се оказа с влажност 18-25.Цепи се криви абе ужас.
pif4o - специалист
чет мар 17, 2022 4:39 pmZEDYCUS написа:
https://www.woodmat.bg/?gclid=Cj0KCQjwu ... zwEALw_wcB
Гарантирано сух, но е скъпичък.
Вчера взех 6 дъски 3см дебели, 14-16см широки, 3 метра дълги-55 лв от един склад зад бензиностанция Векта( близо ти е на Карловско шосе след Ален мак :wink: ) сравнително сухи, ще премеря влагата и ще пиша по късно, лошото е че са все подкапачни от трупата, няма избор много, ще се гънат. От
Премерих показва 8-9% , но дали е реално не съм сигурен, влагомера ми е сравнително евтин лазерлинер.
Тези греди за който писах че тече сок от тях са баш от там от Бахри зад вектата, дори ламеприя съм купувал от там и тя се сви и си беше влажна. Та там не разчитам че ще намеря нещо сравнително по сухо, не ми е за кой знае какво отговорно ама все пка, малко от малко да е :)
EDI - майстор
КИМИ 1, ако още работят.Имат сайт и магазин в нета.Често съм купувал, материала е хубав.
PIP - майстор
От Софийския Уудмат съм купувал само мдф плоскости и винаги ми е правило впечатление колко неграмотно и безотговорно го съхрнаняват и съм се чудил кой го купува в такова състояние. Няма една пачка, която да не е усукана и крива. Аз купувам от частни лица и гатери, но става все по-трудно да се намери качествен дървен материал. Преди три седмици купих 5м3 от един местен гатер, но не си заслужава да идваш за малко количество от Пловдив.
joro_kem - специалист
преди година купувах ламперия по мой размер от една работилница в Първенец: https://g.page/trans-vankov-eood?share . разбичиха я, шлайфаха я, изсушиха я и си я взех готова за монтаж. цената тогава беше 10-15% над пазарната, но си струваше.
pif4o - специалист
пет мар 18, 2022 6:57 pmjoro_kem написа:
преди година купувах ламперия по мой размер от една работилница в Първенец: https://g.page/trans-vankov-eood?share . разбичиха я, шлайфаха я, изсушиха я и си я взех готова за монтаж. цената тогава беше 10-15% над пазарната, но си струваше.
За тая в първенец май и аз съм чувал хубаво отзиви, ще ида да ги видя на място :)
schuldiner - майстор
В началото на март взех 150 ребра за един проект. Обикновено ги избирам, обаче тези бяха замръзнали в пачката... Дори като ми ги стовариха, повечето останаха слепнали. Едно по едно ги отлепих и пренаредих под навес, докато изчакам поне малко да стопли, че и импрегнатора беше с лед. След седмица успях да ги мина с Бохемит и почнах по-неотговорните елементи. Много интересно ми се стори, че на температура минус два /на припек е било повече/ бохемитът съхнеше за по-малко от час. Вярно, при рязане на ребрата талашът става на сняг, обаче вчера, десет дни след импрегнирането, вече са напълно годни за шлайфане с ламелен диск и на тежест се усещат значително по-леки.
Идеята ми е, че не е голяма драма, ако няма сух материал по борсите. Не пречи да е суров, стига малко да се подбира, а съхненето - десетина дни под навес са достатъчни за повърхностната обработка дори в това време. Нали няма да правиш дюшеме или мебели?

ПП Може да не е съвсем професионално мнение, но аз предпочитам суровия материал да го рендосвам, а сухия да го шлайфам, като крайният резултат е сходен. За дървения на открито - само шлайфане.
чет мар 17, 2022 9:55 ampif4o написа:
Колеги от къде купувате читав чамов материал около Пловдив, по сухичък така, последно вземах едни греди те като ги рендосвах сок тече от тях :)
Здравей!!
Имам хубави греди, стари, ЗДРАВИ, бял бор и бук.
От два до 5 метра, остава една 6 метрова и нещо.
Гредите са в Павелско.
  • 1
  • 2

Тема "Дървен материал около Пловдив, къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: