Всичко за дърводелството
brum - майстор
Правя си шкаф за багажника на буса. Слага се зад задните седалки, има 2 чекмеджета, хладилник и последната част е парче което се сгъва на долу за да позволи по-лесен достъп до мястото за багаж което се оформя зад шкафа. Задните седалки се конвертират в "легло", но то идва късо. Шкафа го удължава до 1.9м за да може спокойно да се спи на него.

Проблема е средната част и хладилника който трябва да влиза в нея. Мислех да ползвам скрити водачи за чекмеджета, но тези които взех са ми леко паянтови. Отделно, че ми е нужно малко по-голямо изтегляне, а скритите водачи са по 55см.

Търси се идея за подходящи водачи с минимална височина които да имат 60см (или 65см) изтегляне, да могат да носят едни 40кг и да оцелеят при каране по пресечен терен.

Един вариант който обмислям са 45мм телескопични съчмени водачи. Над тях се монтира "плот" и хладилника ляга на плота. Под плота ще има перпендикулярни на него плоскости високи по 40мм. Хем да укрепят самият плот (8мм ХДФ), хем да позволят монтаж към водачите. Обаче в този вариант има 45мм водачи, 2мм луфт и 8мм плот или 55м загубени под плота. Това го броя като недостатък.

Та търся идеи. Всичко е добре дошло. Ако може захващането да е към пода на шкафа ще е най-добре. Ако остане на телескопични съчмени водачи - кои бихте препоръчали като най-здрави?

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (38.82 KиБ) Видяна 1779 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (29.25 KиБ) Видяна 1779 пъти
brum - майстор
Благодаря!

По-скоро 766H, че е до 60кг. Имат и много приятни водачи за монтаж на дъното на шкаф, но уви - те са до 50см изтегляне.
brum - майстор
След още ровене стигнах до това, че купешките кухни използват телескопични съчмени водачи. Има такива дето носят 200кг при 10 000 цикъла на изтегляне и прибиране с пълно изтегляне от 1 метър. Има и по-корави, има и по-кекави. Отделно, че има такива с вградено заключване за да не ти се разхожда хладилника.

Това го оставям като информация за следащият който попадне тук и прави нещо такова. Аз за сега оставам на варианта на Блум който носи 60кг, но продължавам да чета и да обмислям варианти.

И като допълнителен детайл (нещо което не го съобразих, но може да е полезно на следващият) - шперплата е доста по-лек от МДФ-а. В моят случай използвах МДФ 12мм, че е евтин. Но ако правя следваща версия ще е със сигурност шперплат. С МДФ успявам сам да кача модула в буса с минимален зор като са извадени чекмеджетата.
brum - майстор
Мислих, мислих и накрая минах на телескопични съчмени водачи. Усилени, 53мм високи. Над хладилника остава около 20мм. Намятах всичко в буса и нещата пасват.

Та услиени водачи, 53мм восична, със заключване (което ме спасява от нуждата да си го измислям сам и да въртя варианти на 3D принтера) и с товароносимост 120кг. По средата остава място даже за чекмедже за прибори с височина около 50мм. За сега обаче ще мина без него. Да направя няколко полеви теста на кухнята и после ще мисля за тези подробности.

Водачите са китайски, марката е CXHIIA, цената е 100лв (в някаква промоция ги хванах) с доставка за седмица от Германия. Преди съм ползвал техни работи и са добре направени. Тук бързо търсене не даде резултати за подобни водачи. Водачите които предлагат стигат до над 200кг с изтегляне над метър. Височината на най-здравите е 70 и няколко милиметра. Но за такива мястото почва да идва малко и отделно, че чак толкова здрави не са ми нужни.

Ще споделя пак мнение за качеството другата седмица. Като ги видя на живо.
Има полирани водачи, 53 мм вакса, ключалка (което ме спасява от това да си го измислям сам и да въртя варианти на 3D принтера ), slope game товароносимост 120 кг и ме спестява да си го измислям сам. В центъра има дори място за чекмедже с приблизително 50 мм височина, което може да се използва за съхранение на прибори. Засега обаче ще го пропусна. Първо ще направя практически опити в кухнята и едва след това ще разгледам спецификата.
DundyTheCroc - майстор
Телескопични съчмени се ползват и за монтаж на техника по сървърните шкафове, носят доволно и предполагам могат да се намерят на добра цена.
brum - майстор
За цената на която взех от Алиекспрес нямаше алтернатива. Водач за това правен, с заключване. Цяло лято търкалях "кухнята" в буса с монтиран хладилник. Не са мръднали.

Тема "Водачи за чекмедже които да носят къмпинг хладилник?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: