• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
i486 - специалист
Ще се сече едно дърво, смърч е мисля или бор. Близо е до къща и рязането е превантивно да не събори нещо. Въпросът е дали се търси такъв материал, колко би могло да струва и какъв тип клиент най-вероятно може да прояви интерес (мебелен цех, дъскорезница). Пелетните цехове или търговците на дърва може да свършат работа, но би било по-смислено някой да го използва за дъски, а не за горене. Дървото е високо около 8-10м.
floydogi - специалист
Никой няма да го вземе за горене, защото тези видове не се използват за горене. Единствено за дървен материал, но с тази височина е тъничко, мисля.
lyubohar - майстор
От смърч се правят струнни музикални инструменти.
Но трябва да е повече от 50см.в диаметър и много гъсти годишни кръгове.А това е най много 18-20см.Освен това трябва да съхне поне 10г.Така че само за разпалки.
i486 - специалист
Диаметърът трябва да е поне 30см. За пелети не става ли поне? Иглолистните пелети минаваха за добро качество.
ky-kyy - майстор
Едно време, когато ходехме на пионерски лагери, на вечер по 5-6 такива дръвчета изгаряхме, а когато празнувахме Вечерта на Горския Дух, двайсетина :) Това е една вейка, какво толкова се притесняваш. Свари компотите :)
i486 - специалист
ср апр 20, 2022 5:32 pmky-kyy написа:
когато ходехме на пионерски лагери, на вечер по 5-6 такива дръвчета изгаряхме
Нещо фантазираш. Освен ако не е имало 2000-3000 души на тоя лагер.
шоп - майстор
ср апр 20, 2022 12:49 pmi486 написа:
Ще се сече едно дърво, смърч е мисля или бор. Близо е до къща и рязането е превантивно да не събори нещо. Въпросът е дали се търси такъв материал, колко би могло да струва и какъв тип клиент най-вероятно може да прояви интерес (мебелен цех, дъскорезница). Пелетните цехове или търговците на дърва може да свършат работа, но би било по-смислено някой да го използва за дъски, а не за горене. Дървото е високо около 8-10м.
Нищо не струва. Даже може да платиш освен за рязането да платиш и за да ти изхвърлят парчетата дървесина и големият куп клони с иглички.
Много се лъжеш ако си мислиш, че някой мебелен цех, гатер или фирма за пелети ще ти обърне внимание. Ако имаш 100-1000 декара такива дървета да:-))))Успехи!
ky-kyy - майстор
ср апр 20, 2022 8:47 pmi486 написа:

Нещо фантазираш. Освен ако не е имало 2000-3000 души на тоя лагер.
Не само, че не фантазирам, ами и надценявам вейката...Дръвче 7-8 метра, са 4 метровки и два наръча черпия...Едно скромно лагерно огънче. :rock: Ама нищо не ти пречи, да не ми повярваш и да му търсиш пари, колкото за една 10 годишна кола, примерно :)
Lisko - майстор
Къв лагерен огън всяка вечер??? Аз помня най-много по един лагерен огън за целия лагер.
След вечерна проверка, на която отсъстваха само петимата от ремса, ястребинчетата и още няколко се сваляше знамето и отивахме да спим с песен:

Ясна вечер спуска звезден кош.
Лека нощ, другари, лека нощ!
Всеки от игри пак се умори.
Лека нощ, лека нощ!
Спят овчари, сладко спи косач.
Спят селата в падналия здрач.
В лагера любим с песен да заспим.
Лека нощ, лека нощ!
i486 - специалист
ср апр 20, 2022 9:06 pmky-kyy написа:
ср апр 20, 2022 8:47 pmi486 написа:

Нещо фантазираш. Освен ако не е имало 2000-3000 души на тоя лагер.
Не само, че не фантазирам, ами и надценявам вейката...Дръвче 7-8 метра, са 4 метровки и два наръча черпия...Едно скромно лагерно огънче. :rock: Ама нищо не ти пречи, да не ми повярваш и да му търсиш пари, колкото за една 10 годишна кола, примерно :)
Каза че 5-6 такива дървета сте изгаряли вечер за огън. Без да си виждал дървото е смела прогноза. Пак ти казвам - ако лагерът е бил 3000 човека и трябват 7-8 огъня за отделни групи, може и да стане. Приемам, че с годините са ти избледнели спомените и на детска възраст 3 метра огън ти се е виждал като вулкан.
  • 1
  • 2

Тема "Изкупуване на дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: