• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Такова ренде може да се вземе за докъм 200 лева. Ако дадеш повече от пет лева за циркуляр райдър си се прецакал за вечни времена. Настолните айнхели бяха от 600 нагоре, като последно ги гледах. Човекът пита с какво може да се свърши работа и аз му дадох пример, за който друг не беше писал. Всеки си преценява :)
ZEDYCUS - майстор
Това за райдъра го знам, миналата седмица се доотървах от последния "уред" на тази фирма. Имам предвид втора ръка, но той човекът си има настолен , така че да запрята ръкавите, с питане само не става иска и работа. :cool:
mavryt4o - майстор
Мислиш проекта и според наличната техника и умения го реализираш.Това е хубавото на дърводелството че едно нещо може да бъде изпълнено по минимум 3 различни начина 🙂
Lisko - майстор
пон юни 20, 2022 11:22 ammiliad написа:
Специално това на снимката е правено на циркуляр.
Едно от първите неща които пробвах като се сдобих навремето с настолния циркуляр беше да направя такива канали. За много по-дребно нещо и незначително, но дотогава нямах с какво да ги направя и останах много доволен. А човека който пусна темата, каза че има настолен циркуляр.
nеwage - специалист
вт юни 21, 2022 2:07 pmbimbaeco написа:
Такова ренде може да се вземе за докъм 200 лева. Ако дадеш повече от пет лева за циркуляр райдър си се прецакал за вечни времена. Настолните айнхели бяха от 600 нагоре, като последно ги гледах. Човекът пита с какво може да се свърши работа и аз му дадох пример, за който друг не беше писал. Всеки си преценява :)
Баща ми с един настолен цялата вила построи, е беше български, не райдер.
schuldiner - майстор
Има трик този канал да е гладък и с ръчен циркуляр. Дискът винаги е успореден на канала, но движението между двата линеала е напред и настрани на 45 градуса. Това естествено след прорязването...

Ръчният циркуляр може почти всичко, ама не всеки циркуляр и съвсем не всичко. Някакъв шлифовъчен инструмент е повече от задължителен. Виброшлайф, ексцентрик или обикновен шлайф с ламелни дискове, най-добре и трите. Споделял съм, на открито рендосването не е най-доброто заглаждане, но и не пречи особено.
И ще си направиш услуга ако не ползваш хептен боклуци като осб-та , талашит, топола от палети и т.н.

Също е добре отрано да се позиционираш в кой лагер си: на реактивните лакове, на водоразтворимите или на маслата.
  • 1
  • 2

Тема "Въпроси за хоби-дърводелство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: