• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
Goldenlux - напреднал
Някой да е имал проблеми със dwe7485 и 7492, размислих и май ще е един от двата, най вече заради металните механизми, на другите машини повдигащите механизми са с пластмасови колела и мисля че бързо ще се скапят, иска ми се плавен старт и по читав градусов плъзгач, но както се вика пълно щастие няма. Ако някой работи с тези модели, да сподели минус ако имат. Благодаря предварително
MamaMy - майстор
Виж тази Макита! Пишат, че е правена в Япония. а и тежи 6кг повече от Бош: https://www.cmx.bg/product5111/nastolen ... 100-150-kw
Цената обаче въобще не е китайска. Само Бош-а има плавен старт по описание, но Макита пък има плавна спирачка. Хитачито е най-тежко, но има вградена транспортна количка. Диуолта 7492 е най-мощния и най-лекия което е предпоставка за пластмасария. За мен Макитата е най-добрият избор!
Goldenlux - напреднал
Поръчах стария модел на dewalt dwe7485 утре пристига в Еконт надявам се да не ме разочарова, всичките са произведени в Китай, японска макита май няма вече на нашия пазар, бях се захласнал по нея, но не ми харесват пластмасовите предавки на повдигащия механизъм, също така фабричния ограничите е със захват само отпред и при натиск се губи паралел спрямо диска, иначе има плавен старт макита, но все пак по клиповете в ютуб DeWalt е най хвален от всички модели до 1200лв.
cvetomir_77 - специалист
чет мар 16, 2023 11:29 amGoldenlux написа:
Някой да е имал проблеми със dwe7485 и 7492, размислих и май ще е един от двата, най вече заради металните механизми, на другите машини повдигащите механизми са с пластмасови колела и мисля че бързо ще се скапят, иска ми се плавен старт и по читав градусов плъзгач, но както се вика пълно щастие няма. Ако някой работи с тези модели, да сподели минус ако имат. Благодаря предварително
Имам 7492 от около 1 година и съм изключително доволен. Плавния старт му го добавих аз, а това от снимката по-долу си го купих отделно.


Прикачен файл:
61l+Qm1X44L._AC_SL1500_.jpg
61l+Qm1X44L._AC_SL1500_.jpg (77.66 KиБ) Видяна 1667 пъти
floydogi - специалист
Щом ти върши работа 210 мм диск, 7485 си е твойта машинка. Плавен старт ще си му добавиш, и по-добре по-скоро. Аз имам Хикокито - ми тежи си пущината. Иначе си има плавен старт и спирачка. Исках 7492, ма ми отказаха доставка от Германия, и този ме съблазни с количката и същото като на ДеВалт регулиране на водещата шина със зъбчатки.
Goldenlux - напреднал
ср мар 29, 2023 6:48 amfloydogi написа:
Щом ти върши работа 210 мм диск, 7485 си е твойта машинка. Плавен старт ще си му добавиш, и по-добре по-скоро. Аз имам Хикокито - ми тежи си пущината. Иначе си има плавен старт и спирачка. Исках 7492, ма ми отказаха доставка от Германия, и този ме съблазни с количката и същото като на ДеВалт регулиране на водещата шина със зъбчатки.
Добавянето на плавен старт, и въобще каквато и да е промяна не влиза ли в противоречие с гаранцията, знам че е хубаво да го има, но все пак?
valentino_g - специалист
Добавянето на плавен пуск няма как да се отрази на гаранцията.Ако се стигне до гаранционно обслужване просто го махаш. Има видео на руски и английски как се прави(нещо не мога да ги кача тук) .Същото е и за Dewalt DWE7492 ,който аз имам.Поръчал съм си това https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 18025N1GvE когато пристигне и го монтирам мога да дам отзиви.
Goldenlux - напреднал
чет апр 06, 2023 10:52 amvalentino_g написа:
Добавянето на плавен пуск няма как да се отрази на гаранцията.Ако се стигне до гаранционно обслужване просто го махаш. Има видео на руски и английски как се прави(нещо не мога да ги кача тук) .Същото е и за Dewalt DWE7492 ,който аз имам.Поръчал съм си това https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 18025N1GvE когато пристигне и го монтирам мога да дам отзиви.
Ще чакам с нетърпение да видя как ще работи, пусни едно видео да видим как е станало, иначе съм гледал клипове как слагат на ръчни циркуляри за модел makita 5008mg, но честно казано не виждам смисъл имам го същия и старта му не е лош и не дава голям откат. За девалта ме интересува какво ще стане и какъв ще е ефекта понеже има Ел спирачка и дали няма да се получат вибрациите като на Bosch 635-216.🍀
valentino_g - специалист
Плавния пуск ще пристигне след 6ти Май ,не зная кога ще го монтирам.Трябва да си направя работна маса ,но за пробата може и да снимам нещо.Идеята ми е да направя Гаражна работилница с циркуляр,щтрайхмус и абрихт.От това което съм чел/гледал ,за циркуляр Dewalt 7492 е оптимално за Гаражна работилница.Лошото е че модела за щтрайхмус на Dewalt 735 го няма в Европа(освен в Русия).За абрихт все още не съм проучвал.Сега търся иформация как да изключа бързия стоп :)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: