• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко за дърводелството
Ал_ - специалист
Да, четох и аз за добавянето на плавен старт. Ще го мисля тепърва, предполагам, че утре ще пристигне. 1234.05 лв. с отстъпкиге
nikolson - майстор
Е, то има магазини с безплатна доставка на тази цена, ама нейсе.
пишман_майстор - майстор
Тук ( в България ) го мярках наскоро за 1300лв, ако не бъркам . В онлайнмашини.бг или в Ташев ...
пон окт 23, 2023 5:35 pmАл_ написа:
Да, четох и аз за добавянето на плавен старт. Ще го мисля тепърва, предполагам, че утре ще пристигне. 1234.05 лв. с отстъпкиге
Къде е на тази цена ?
Плавен старт е лесно да се приспособи и е добра инвестиция .
Хубава машинка е точно този dewalt и на мен много ми допада за мобилен малък циркуляр.
Ал_ - специалист
Точно от ташев. Оказа се, че след идентификация в сайта им, системата начислява допълнителна отстъпка. Чак се изненадах, тъй като пазарувам от различни сайтове, и рядко губя време да се регистрирам или логвам
Ал_ - специалист
Знаех си, че ще се наложи настройка, но не очаквах да е чак така положението (освен аз да съм изтеглил късата клечка :-D ) - позицията на ножа нищо общо с перпендикуляра, водачът не е успореден на ножа, ножът от своя страна - далеч от успореден на каналите за скосяване. Плюс е лесната настройка
dbelev - специалист
При мен всичко беше настроено добре (поне според моите възможности за проверка :-D )
Chefo77 - майстор
И Милуокито искаше настройка, дори още не съм пипал успоредния ограничител. И за мен беше странно, защото за първи път се налага да настройвам чисто нов циркуляр, но всичко е описано в книжката, явно пестят от финален настройчик чайниците :D
Ал_ - специалист
Е, за милуокито, признавам си, ме учуди. Предполагам, че там настройката е още по-лесна. Понеже мен ме няма по прецизните настройки, специално за позицията на ножа и на ограничителя смятам да ползвам от шините за канала за скосяване и закачен на нея индикаторен часовник. Би трябвало да е по-лесно.... УЖ :-D
Chefo77 - майстор
Това, че има изрично описано как се настройва първоначално, ме кара да мисля, че така е замислено. Да освобождаваш едни винтчета, за да регулираш вертикалната позиция на диска, след което да пипаш скалата на градусите, за да я закараш на правилното място, си е нещо което не ми се е случвало дори и на машина за 200 лева. Успоредният ограничител в задния си край е 5 мм по-надясно, отколкото предния. Ограничителят се фиксира от два винта, които се разхлабват и наместват на правилните позиции за минутка, но е шах защо така са го решили.
Важното обаче е да си вършат добре работата, а в това отношение забележки нямам.
Ал_ - специалист
Да, при милуоки явното явно е така замислено. При мен беше просто кофти настройка. Но, както казваш, важното е да вършат работа
Нещо, сглобено набързо, само за пробата
Прикачен файл:
received_724241889607461.jpeg
received_724241889607461.jpeg (61.19 KиБ) Видяна 545 пъти
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: