• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
Аз имам DeWalt DWE 7492 и наистина е с диск 250мм. Имам и син диск Бош 254мм (от старата ми машина), който е голям за DeWalt DWE 7492.
brum - майстор
съб юли 15, 2023 7:47 amChefo77 написа:
И още една питанка - някой виждал ли е Bluetooth модул, който се включва в контакта на прахосмукачка и се свързва с акумулаторна машина, за да може смукачката да тръгва заедно с машината?
Много съмнително да има такова. Ако има ще е специфично за конкретне модел. Блутута го ползват основно за настройки разни, не за сигнализиране кога работи и кога не.

Но виж, ако искаш да си направиш няма да е много сложно ми се струва. Микрофон или датчик за вибрации на края на маркуча при включването му в уреда би трябвало да различи когато уреда работи и когато не. Другото е сравнително проста аналогова схема с един триак на изхода да пуска/спира прахосмукачката.
Lutchezar - майстор
Някъде беше писано за такъв модул, но си беше фирмен. Решението на brum е перфектно, също така може китайците да имат готово нещо вече по въпроса, но си иска ровене в нета.
Chefo77 - майстор
пет юли 21, 2023 8:52 amLutchezar написа:
Някъде беше писано за такъв модул, но си беше фирмен. Решението на brum е перфектно, също така може китайците да имат готово нещо вече по въпроса, но си иска ровене в нета.
Най-вероятно ще мина на по-примитивен метод - разклонител с бутон, който да стои до циркуляра и ще бъде включван и спиран с крак или ръка :) В разклонителя - включена смукачката, врътката на ON. :)
MamaMy - майстор
Изображение

Разклонител с управляващ контакт. Само 12лв
Chefo77 - майстор
Няма какво да подаде сигнал на разклонителя, че се включва :)
Иначе това съм го ползвал още преди 3 години :)
Lutchezar - майстор
Всъщност ако е с лидълска блутут батерия един инструмент, чрез приложението може да се пусне автоматизация и да се задейства кой да е умен контакт. Предполагам че и други блутут инструменти и батерии се откриват и работят в нормалните приложения за smart home.
Chefo77 - майстор
Е не съм толкова богат, та да си купувам лидлски блутут батерии :)
Chefo77 - майстор
Ей го, дойде най-накрая :)
Благодарско на Ники Клочев (Kumay). Страхотна машинка - иска малко първоначални настройки, но за първо впечатление е разкошна.

Прикачен файл

IMG-69c2956adf7cdfb518c13729886fd728-V.jpg
пишман_майстор - майстор
съб юли 15, 2023 2:43 pmcvetomir_77 написа:
Аз имам DeWalt DWE 7492 и наистина е с диск 250мм. Имам и син диск Бош 254мм (от старата ми машина), който е голям за DeWalt DWE 7492.
Изненадах се, как голям? Не се събира? Опира някъде?
Американския им аналог е на 10 инча ( 254) , за европейския пазар е 250-да.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: