• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11
Всичко за дърводелството
Candyx - помощник
пет юли 22, 2022 7:29 amn_a написа:
пет юли 22, 2022 4:18 amCandyx написа:
.. но тези реклами са ужасни
Виж най-най-отдолу имаш избор стар или нов изглед/дизайн на форума. Избери стар / old . :-) Няма реклами
Понеже пиша от телефон не ми дава тази опция! Натискам на new, но уви нищо!
Lutchezar - майстор
От браузера на телефона си избери изглед на страницата desktop view. Тогава ще стане.

Не каза за оберфрезите.
И за лидъл, еднакъв е в Европа, гледам ви брошурите, повече техника има отколкото при нас. Цените са нормални. Там иска дебнене за нещо конкретно, и обиколки ако се е залежало нещо в някой магазин. Все трябва и други вериги да имате.
Длетата им са добри, пилите също.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юли 22, 2022 3:30 pmCandyx написа:

Понеже пиша от телефон не ми дава тази опция! Натискам на new, но уви нищо!
Е, всичко ти е точно! Натискаш new и имаш реклами. Натисни old, ти казвам
Candyx - помощник
пет юли 22, 2022 7:14 pmLutchezar написа:
От браузера на телефона си избери изглед на страницата desktop view. Тогава ще стане.

Не каза за оберфрезите.
И за лидъл, еднакъв е в Европа, гледам ви брошурите, повече техника има отколкото при нас. Цените са нормални. Там иска дебнене за нещо конкретно, и обиколки ако се е залежало нещо в някой магазин. Все трябва и други вериги да имате.
Длетата им са добри, пилите също.
Благодаря и на останалите! От телефон трябва да се избере изглед на страницата. Имам голямата оберфреза също на Dexter и изобщо не я подценявам! Просто и тя си има определена работа! А за циркулярите по-горе споменати кой ще ми свърши добра работа като за любител?
Lutchezar - майстор
Прочети темите в дърводелство де!
Поне тези в които се споменава циркуляр!
Ще разбереш защо никой не ти препоръчва нищо в случая!
Като прочетеш, ще се ориентираш.
Chefo77 - майстор
PTS 10 официално е спрян от производство от поне 3 години, и към него момент беше далеч от 500 евро. Т.е. вероятно залежали бройки със съмнителен сервиз. Аналогът му донякъде е GTS 635-216, но и на последния много са му повишили цената, тук е едни 40% над първоначалната.
Виж и това:

Candyx - помощник
съб юли 23, 2022 9:04 amChefo77 написа:
PTS 10 официално е спрян от производство от поне 3 години, и към него момент беше далеч от 500 евро. Т.е. вероятно залежали бройки със съмнителен сервиз. Аналогът му донякъде е GTS 635-216, но и на последния много са му повишили цената, тук е едни 40% над първоначалната.
Виж и това:

Здравей! Прегледах форума набързо и мога да кажа, че темичките са малко стари и моделите не отговарят на това, което търся аз.
Спрямо PTS10 - намира се някоя друга непродадена бройка тука при мен и в някой сайтове в България, но си прав, че е спрян от производство. Спрямо модела, който си посочил крайна цена с доставка е 530$ поне за Кипър. Много съм объркан като цяло и не знам как да постъпя!
Тогава най-често правим грешки, когато сме объркани, но засега ще се здържа от каквато и да е била покупка докато не се реши коя ще бъде (може би) най-правилната.
Lutchezar - майстор
Правилно. Темите са стари, машините също, но там е истината. Всеки нов модел е олекотен и с намалени функции. Желязото става ламарина, тя където може пластмаса. Духът на дърводелството не зависи от машината, никой не сменя машина с по-нова, само защото е произведена по-късно. Новата почти сигурно е много по-зле от старата. Единствената голяма новост според мен са безчетковите двигатели.
Чел си за циркуляри, но си гледал машини. Чети за техники, кой какво с какъв модел е правил, как някой споделя че може и по друг начин, кой как променя масите и линеалите...
Мисля че някъде се обсъждаше и водещата шината за оберфреза, ползва се вместо абрихт.
Chefo77 - майстор
Имай предвид, че много често това, което "го има" в сайтовете, всъщност го няма налично - убеден съм, че в България няма наличен нов PTS 10.
Candyx - помощник
Добре, благодаря! Нека въпроса ми да бъде зададен по друг начин - търся циркуляр, които ще ми свърши любителска работа за около 800 лева. Ако трябва ще го закупя от България. Имам си начин да го докарам до Кипър.
Видях един модел на Bosch Gts254, изглежда доста добре, а и цената му в момента е добра на 650 лева се намира, но за жалост няма доста ревюта.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11

Тема "Настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: