• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
dbelev - специалист
Една част действително вече пуснах за продан (не се виждат на снимката), но мисълта ми беше за тези големи греди. Не знам от какъв материал са. Най-лесния вариант е да ги пусна за продажба (има доста такива обяви), но пък виждам из мрежата (а и тук - Благодаря ZEDYCUS) разни хубави неща. Имам някои инструменти, мислех да се обзаведа тази есен с настолен циркуляр и абрихт... и да се пробвам :? Та за това питах :)
ZEDYCUS казва, че ми трябва и банциг, а за него още не съм мислил... то май много въпроси станаха :-D

Благодаря за отзивите!
ky-kyy - майстор
Човек, тия греди с щиликата ако ги режеш, за казана, ще се наложи поне 5 пъти да точиш веригата, а ако има пирони ще хвърлиш поне 10 вериги....За да ги обработиш си иска сериозни машини, а и не на последно място да си го правил и друг път.....
schuldiner - майстор
Не че разбирам от мебели, ама точно от такъв стар материал бих си ги изработил. За мен е идеален - каквото е имало да се измята и цепи, вече се е случило.
В кюшето виждам много прилични талпи, в купа дъските изглеждат съвсем равни... гредите мисля са си чам. Естествено, има много за горене, но и има какво да се ползва.
dbelev - специалист
Не ми се иска да отварям нова тема, затова ще питам на основата на казаното от Зедикус, че е използвал банциг за да нацепи гредите. Голям банциг не мога да взема по много причини. Та питането ми е това:

https://tashev-galving.com/product/024- ... mm-bas-318

ще има ли сили за такава задача :?
dbelev - специалист
Офф, и забравих, ако става какви ленти да търся?
ZEDYCUS - майстор
:? За тая цена ще си вземеш два бг банцига с 400 мм колела. ТежАт по около 150 или 200 кила. Има два вида.
Бичих с обикновена лента 30 мм.
mavryt4o - майстор
След като олекнах с 300лв при последното посещение при точилара избягвам подобни инициативи🙂
ZEDYCUS - майстор
Аз със сто, но бях ги събирал цяла година(инструментите за точене, не парите). :-D
  • 1
  • 2

Тема "Мога ли да използвам този дървен материал?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: