Всичко за дърводелството
brick - специалист
Не мога да различа на снимката - ламелата обикновена дъска ли е, или дъгообразна ламела от огънат шперплат?
Ако е второто, не трябва да е фиксирана неподвижно с винт към рамката, защото под товар се изправя/удължава и създава много силен хоризонтален натиск навън към страничната дъска (може и това да е допринесло за повредата на сглобката). Шперплатовите ламели се монтират задължително в пластмасови държачи, които позволяват движение.
film - специалист
сложих една летва в средата по ширина на рамката. Гледам че в сайта откъдето купих леглото, по скъпите са така. Ако все пак имате възможност, не си купувайте мебели марка vidaXl - идват от румъния и не струват. Ламелите съм ги хванал с винтове за рамката. Продават ли се отделно пластмасови държачи, защото леглото дойде дори без тези летви, на които хванах ламелите?
Изображение
stefanjor - специалист
ср авг 24, 2022 2:21 pmfilm написа:
не си купувайте мебели марка vidaXl - идват от румъния и не струват.
Тази "сглобка" явно си им е запазена марка :-D

Прикачен файл

ramka.jpg
ramka.jpg (43.98 KиБ) Видяна 1077 пъти
film - специалист
да, иначе това е една идея по добро
floydogi - специалист
Нещо тотално си объркал схемата. Ламелите и пластмасовите държачи са част от подматрачна рамка. Ти откъде ги извади тези ламели, за да ги завиеш за тези летви? И как така не е имало летви - поне парчета трябва да е имало, на които да легне рамката. И вземи снимай накрая леглото в по-едър план, за да стане ясно какво се е омазало.
film - специалист
скролни до снимката горе, вижда се на какво лежи рамката. Според инструкцията ламелите се хващаха с винтове към леглото директно. Аз ги хванах за допълнителни летви, които лягат върху това на снимката. Защото искам тази рамка да може да се сваля за почистване отдолу
miliad - майстор
ср авг 24, 2022 5:27 pmfilm написа:
скролни до снимката горе, вижда се на какво лежи рамката. Според инструкцията ламелите се хващаха с винтове към леглото директно. Аз ги хванах за допълнителни летви, които лягат върху това на снимката. Защото искам тази рамка да може да се сваля за почистване отдолу
Е чак на втора страница ли реши да споделиш този "дребен" факт от неспазването на монтажната инструкция. :lol:
film - специалист
за леглото ли да я закова тая рамка, да не може да се свали? За пръв път виждам такова нещо
Lutchezar - майстор
Засега най-смисленото е г-образни планки под средната свързваща дъска, завинтени за нея и за средните крака. Усилието няма да е голямо, така че би трябвало да издържи. Хем няма да се виждат, хем няма да пречат на сегашната конструкция.
Нещо такова:
Прикачен файл:
0084729_g-obrazna-planka-orebrena-wbstzn.jpeg
0084729_g-obrazna-planka-orebrena-wbstzn.jpeg (10.29 KиБ) Видяна 991 пъти
film - специалист
купих си планки днес и уикенда ще ги монтирам. Засега с напречната дъска е по стабилно. Мисля да си потърся и пласмасови държачи за ламелите на рамката да стане както трябва

Тема "Ремонт на легло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: