• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
pif4o - специалист
Здравейте колеги, пускам темата тук защото предполагам тук са спецовете по дърво. На скоро се сдобих с една къща в родопите, тя е с гредоред и е в бих казал отлично здраве. Тук там забелязах някоя нападната греда от дървояди, тея дребните дето правят ситен прах. Имате ли някъква препоръка с какво мога да третирам нападната греда, мислех си да купя бохемит и с пръскачката обилно да пръскам, вие имате ли по добри идеи?
Ал_ - специалист
Bochemit plus I е точно за нападната дървесина, но май не се препоръчваше нанасяне на финишно покритие след употребата му.
pif4o - специалист
Да, не се препоръчва след него финиш, но аз няма и да полагам. Видях една греда на дюшамето, един стар скрин дето жената иска да реставрира и една греда на покрива, та да ги напръскам :)
Ал_ - специалист
ср авг 24, 2022 7:49 pmpif4o написа:
но аз няма и да полагам......един стар скрин дето жената иска да реставрира
Хм...май по добре търси друг препарат
Svetoslavoff1 - майстор
Може и с резистол. Ако са по-малко пораженията със спринцовка по малко до напълване и след изсъхване можеш да запечаташ с подходящ лак. Това за скрина. Ползвал съм, но сравн отскоро и не знам доколко е дълготраен защитният ефект, импрегнационен грунд за дърво, български на няколко фирми.
pif4o - специалист
ср авг 24, 2022 8:02 pmАл_ написа:
ср авг 24, 2022 7:49 pmpif4o написа:
но аз няма и да полагам......един стар скрин дето жената иска да реставрира
Хм...май по добре търси друг препарат
Защо, какво му е на скрина от бохемита?
Ал_ - специалист
Нищо му няма. Просто подозирам, че реставрирането включва и финиш.
pif4o - специалист
чет авг 25, 2022 10:21 amАл_ написа:
Нищо му няма. Просто подозирам, че реставрирането включва и финиш.
Ааа за скрина ли, тои само дъното му от долу е нападнато. Други запознати препоръчаха друг по ефикасен препарат импралит.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет авг 25, 2022 9:57 pmpif4o написа:
чет авг 25, 2022 10:21 amАл_ написа:
Нищо му няма. Просто подозирам, че реставрирането включва и финиш.
Ааа за скрина ли, тои само дъното му от долу е нападнато. Други запознати препоръчаха друг по ефикасен препарат импралит.
1. Смени дъното
2. Писано е, писано и писано, чети!
pif4o - специалист
нед авг 28, 2022 12:24 pmn_a написа:
чет авг 25, 2022 9:57 pmpif4o написа:
чет авг 25, 2022 10:21 amАл_ написа:
Нищо му няма. Просто подозирам, че реставрирането включва и финиш.
Ааа за скрина ли, тои само дъното му от долу е нападнато. Други запознати препоръчаха друг по ефикасен препарат импралит.
1. Смени дъното
2. Писано е, писано и писано, чети!
Да бре, чисто ново дъно че са го наяли 5 червея да не е лесно да го сменя, пръскам го там и квото стане :)
  • 1
  • 2

Тема "С какво да третирам нападнати греди от дървояди." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: