Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
Както споменах в друга тема, когато имам възможност ще споделям развитието на моя навес (Carport).
При интерес съм готов да споделя размери и материали,

radius - майстор
Тая къща има ли планове за измазване, че много контрастира?
cvetomir_77 - специалист
пон сеп 26, 2022 10:04 pmradius написа:
Тая къща има ли планове за измазване, че много контрастира?
Това не е къща, а е барака в която се помещава работилницата ми и понеже стената има разлика от повече от 10 см разлика във височина от 3 метра като сложа нивелир на нея, сметнах че е по-добре първо да направя навеса и после да направя мазилката под и над навеса на две различни нива (ако ме разбирате за какво говоря). Иначе да я бях измазал до сега, ако не беше тази разлика,
Фитилчо - майстор
Недей да режеш с флекса върху новите павета, ще ръждяса и стават гадни петна, които не се махат после.
cvetomir_77 - специалист
Действам си аз нататък. Ако някой се интересува от инструменти и материали използвани в това начинание съм готов да споделя.



Фитилчо - майстор
Здравей Цецо,
дай малко цени за дървен материал, и откъде е купуван(магазин/или от дистрибутор с отстъпки), че като гледам нашите идиоти какви цени слагат, да не се окаже, че е по-добре да си купи човек материал от Дойчланд...
Мерси предварително.
MamaMy - майстор
За цените не съм сигурен, но за качеството на материала гарантирам. В една дървообработваща фабрика се нагледах на истински материал и дори без да съм дърводелец им завидях на немците. :shock:
cvetomir_77 - специалист
нед окт 02, 2022 6:14 amФитилчо написа:
Здравей Цецо,
дай малко цени за дървен материал, и откъде е купуван(магазин/или от дистрибутор с отстъпки), че като гледам нашите идиоти какви цени слагат, да не се окаже, че е по-добре да си купи човек материал от Дойчланд...
Мерси предварително.
Здравей Фитилчо,
Първата оферта я получих от производител, а втората е от търговец, като в първата материала е по-малко кубически метри.
Когато отидох да поръчам и платя (при търговеца естествено), получих още 3% допълнителна отстъпка. Всичките цени са в Евро с ДДС, доставка и стоварване в двора ми с кран.

Общо материала който съм купил е 4м³.


Прикачен файл:
IMG_9132.JPG



Прикачен файл:
IMG_9133.JPG

Прикачен файл:
IMG_9134.JPG
IMG_9134.JPG (114.78 KиБ) Видяна 2248 пъти
Последна промяна от cvetomir_77 на нед окт 02, 2022 11:42 am, променено общо 2 пъти.
mavryt4o - майстор
нед окт 02, 2022 11:21 amcvetomir_77 написа:
нед окт 02, 2022 6:14 amФитилчо написа:
Здравей Цецо,
дай малко цени за дървен материал, и откъде е купуван(магазин/или от дистрибутор с отстъпки), че като гледам нашите идиоти какви цени слагат, да не се окаже, че е по-добре да си купи човек материал от Дойчланд...
Мерси предварително.
Здравей Фитилчо,
Първата оферта я получих от производител, а втората е от търговец, като в първата материала е по-малко кубически метри.
Когато отидох да поръчам и платя (при търговеца естествено), получих още 3% допълнителна отстъпка. Всичките цени са в Евро с ДДС.



IMG_9132.JPG





IMG_9133.JPG



IMG_9134.JPG
Актуална съпоставка :)

Прикачен файл

Screenshot_20220922_092006_cn.wps.moffice_eng.jpg
cvetomir_77 - специалист
Малко работа от последните три дъждовни дни. Вече започна да ми писва от дъжд :vom: :vom: :vom: Вали по 10-15 минути през 1 час, колкото да не можеш да си вършиш работата.



Тема "Навес за 3 автомобила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: