Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
Благодаря и на двамата.
Оказва се, че Иво е купил 0,75 М3 за 1300 лева (1800 лв m3), а колегата в Германия е купил 4 М3 за 6000 лева (1500 лв м3)...
Правилно ли виждам?

Иво- 120 на 120 ли са гредите? На 13 метра видях
cvetomir_77 - специалист
вт окт 04, 2022 10:33 amФитилчо написа:
Благодаря и на двамата.
Оказва се, че Иво е купил 0,75 М3 за 1300 лева (1800 лв m3), а колегата в Германия е купил 4 М3 за 6000 лева (1500 лв м3)...
Правилно ли виждам?

Иво- 120 на 120 ли са гредите? На 13 метра видях
Явно е така.
mavryt4o - майстор
Едното е 12х12 другото 6х12. Около 1600лв е кубика с ддс. Трябва да се прави оптимален разкрой защото плащаш цялата греда 13 метра и за това сметките не излизат. Остатъка също ти го изпращат но не е упоменато. А 100 те лева до адрес си е направо смешно ако трябваше да търся бус и да убия един ден и 400 километра.
Virtex - майстор
На Яф (jaf) цените игратя около 1000лв за сух конструктивен материал (не слепени). УЖ можело да падат още, щото нали криза...

Не знам дали е с отстъпки и какви, но ми трябват някакви греди и затова уж знам.
вт окт 04, 2022 10:33 amФитилчо написа:
Правилно ли виждам?
вероятно, същите красавци от яв в България са пълна трагедия и дерат яко кожи. Освен това са и некадърни.
mavryt4o - майстор
вт окт 04, 2022 1:17 pmVirtex написа:
На Яф (jaf) цените игратя около 1000лв за сух конструктивен материал (не слепени). УЖ можело да падат още, щото нали криза...

Не знам дали е с отстъпки и какви, но ми трябват някакви греди и затова уж знам.
вт окт 04, 2022 10:33 amФитилчо написа:
Правилно ли виждам?
вероятно, същите красавци от яв в България са пълна трагедия и дерат яко кожи. Освен това са и некадърни.
Сподели какво ще рече некадърни не съм работил с тях и ако има нещо по-добро. Има криво бичен, суров, усукан, напукан със сърцевини местен материал и ако ще работя за някого с него по-добре да си почивам 🙂
cvetomir_77 - специалист
Гледката започва да ми харесва май :?

Прикачен файл:
IMG_9145.JPG
Virtex - майстор
вт окт 04, 2022 8:02 pmmavryt4o написа:
Сподели какво ще рече некадърни не съм работил с тях и ако има нещо по-добро. Има криво бичен, суров, усукан, напукан със сърцевини местен материал и ако ще работя за някого с него по-добре да си почивам 🙂
Алтернативи не знам дали има, чувал съм за фирма из Пловдив, която продава изсушен материал. Мога да разпитам.

Материала на яф е ОК, сушеният не се е кривил много. Има тук-таме крива греда (неслепена), но като цяло са рядкост. Не знам материала дали идва отвън или те го правят, дървената им ламперия беше внос и беше относително добре, вероятно 10% имаше огъната или усукана след време. Което на толкова тънък материал си е чудо. Почти всички "мокри" греди от други места очаквано се усукват и т.н.
Бях мерил колко % влажност идват, но не мога да намеря записките. Ако вземам от тях пак ще измеря и ще пиша колко % е.

Некадърни са, защото имат голям оборот и съответно голяма печалба и не ги интересува нищо друго. Няма значение дали ще те преметнат, излъжат или просто ще спре да ги интересуа за теб, търговските им представители са олигофрени. Ако не си ти, ще бъде някои друг и винаги ще си продадат материала. Поне така беше по време на пандемията, сега може оборота да намелее и да почне да им пука. Не мога да дам детайли много, да не се припознат и да има после проблеми, но са си некадърници.

Съжалявам за оффтопика в готината тема :)
cvetomir_77 - специалист
вт окт 04, 2022 9:15 pmVirtex написа:
вт окт 04, 2022 8:02 pmmavryt4o написа:
Сподели какво ще рече некадърни не съм работил с тях и ако има нещо по-добро. Има криво бичен, суров, усукан, напукан със сърцевини местен материал и ако ще работя за някого с него по-добре да си почивам 🙂
Алтернативи не знам дали има, чувал съм за фирма из Пловдив, която продава изсушен материал. Мога да разпитам.

Материала на яф е ОК, сушеният не се е кривил много. Има тук-таме крива греда (неслепена), но като цяло са рядкост. Не знам материала дали идва отвън или те го правят, дървената им ламперия беше внос и беше относително добре, вероятно 10% имаше огъната или усукана след време. Което на толкова тънък материал си е чудо. Почти всички "мокри" греди от други места очаквано се усукват и т.н.
Бях мерил колко % влажност идват, но не мога да намеря записките. Ако вземам от тях пак ще измеря и ще пиша колко % е.

Некадърни са, защото имат голям оборот и съответно голяма печалба и не ги интересува нищо друго. Няма значение дали ще те преметнат, излъжат или просто ще спре да ги интересуа за теб, търговските им представители са олигофрени. Ако не си ти, ще бъде някои друг и винаги ще си продадат материала. Поне така беше по време на пандемията, сега може оборота да намелее и да почне да им пука. Не мога да дам детайли много, да не се припознат и да има после проблеми, но са си некадърници.

Съжалявам за оффтопика в готината тема :)


Аз намирам коментара ти за правилен, на правилното място. Може да е от полза на някой! (Т.е. да си има едно на ум)
EDI - майстор
КИМИ-1 е добър избор.
mavryt4o - майстор
В интерес на истината човека, който отговаря за регион Пловдив беше повече от любезен. Имаше добри познания както за дървения материал така и за покритията и доста си по говорих с него.За KVH материал в регион Пловдив не съм чул а да произведа такъв от талпи е безсмислено като одара чертата поне за мен. Повече няма да пиша в темата и ще я следя с интерес в Ютуб 🙂

Тема "Навес за 3 автомобила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: