Всичко за дърводелството
elby - специалист
Здравейте,

Имам три съседни долни кухненски "шкафа".

Поради липса на място са направени не като три отделни шкафа, долепени един до друг а като един голям шкаф с две вертикални стени, които разделя "шкафа" на 3 отделни по-малки шкафа.
Трябва да сложа вратички и чекмеджета, но поради изпълнението не мога да преценя как да е :
- в средата да челата и вратичките да са с широчината на отвора а на лявото и дясното да са с широчината на отвора + страниците
- всички да са с широчината на отвора + 1/2 от страниците ( 2 х 0.9мм), т.е. да "стъпват" на половината страница

(От съседни щекмеджета/вратички 2мм ли се вадеха от рамерите? )
Lutchezar - майстор
Гледам готов такъв шкаф пред мен. Вратичката покрива напълно страницата и половината разделител, средната съответно отвора и по половин разделител отляво и отдясно.
brum - майстор
3мм се вадят. На 2мм трябва доста прецизно изпълнение.

Бих се стремил да докарам еднакви размери на вратичките и да покрия кантовете. Задължително гледаш да покриеш целите кантове.

А дали отвора между двете вратички ще се падне по средата на канта, в страни от него или дори извън канта не е толкова фатално. Ако вратичките ти са с различни размери ще ти бодат очите и няма да стигнеш да гледаш дали между тях има или няма кант.
elby - специалист
пет ное 04, 2022 10:35 amLutchezar написа:
Гледам готов такъв шкаф пред мен. Вратичката покрива напълно страницата и половината разделител, средната съответно отвора и по половин разделител отляво и отдясно.
Надявам се , че е естетично.

А 3мм откъде се оставят? Ако шкафа е 600мм челото или вратичката колко се прави - 597мм или 594мм ?
brum - майстор
Между вратичките. На края на шкафа е излишно.

Ако шкафа е един и е само с една вратичка тогава пускам вратичката по размера на шкафа. Ако има 2 вратички - 3мм луфт между тях.

Тема "Три съседни шкафа с разделител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: