Всичко за дърводелството
хендмейдър - напреднал
Здравейте. Можете ли да ми кажете какви варианти има за пробиване на отвори в меко дърво без ел. бормашина? Дебелината на дървото е около 7 мм. Ще се пробиват отвори с максимален диаметър 8 мм. С бургия на ръка е много изморително, може да се появят мехури, неприятно е. За маткап трябват повече ръце. Продава ли се нещо като патронник с уши? С нещо такова можеби ще стане. Добре е едната ми ръка да е свободна, за да държи предмета, който ще се пробива.
mavryt4o - майстор
Вярно ли само многоръки ползват маткап🤔
iliya_i - майстор
То за имането има:
Изображение+Изображение
Ама като пробиеш първия отвор с това и ще ти дойде акъла в главата.
Явно ще ти е първия отвор, щом мислиш така.....
А за тези пари ще си вземеш евтина бормашина за 30 лева, например:
https://praktiker.bg/bg/Elektricheski-v ... 4/p/496956
brum - майстор
Това на картинката е най-жандарясткото. С опашката си правиш клина за отвора, а с клина за отвора в опашката въртиш. Ползват го ония дето "оцеляват" по горите и си правят къщи от дървен материал и шума. Ама с 8мм диаметър трудно ще намериш. Обикновенно са по около 20мм.

Ако ще е на ръка и без инструменти за 7-8мм бих ползвал това по-горе, но със свредло за дърво, че по-лесно ще центроваш.

Вземи си един маткап или евтин винтоверт, че ще се видиш в чудо.

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (16.26 KиБ) Видяна 969 пъти
хендмейдър - напреднал
Благодаря на тези, които подадоха идеи.Ще се радвам и на други варианти ако се сетите. Работил съм с ел. дрелка и с колонна бормашина. Пробил съм хиляди дупки. Те вдигат шум. На мен ми трябва да е безшумно. В случая това, че ще се пробива на ръка е плюс а не минус.
Lutchezar - майстор
След като и заготовка в която пробваш я държиш в ръка, какъв ти е проблемът да я занесе някъде където може да се шуми и там да си я пробиеш?
хендмейдър - напреднал
нед ное 27, 2022 11:49 amLutchezar написа:
След като и заготовка в която пробваш я държиш в ръка, какъв ти е проблемът да я занесе някъде където може да се шуми и там да си я пробиеш?
За всяка дупка да губя по час път ли? Някои неща искам да си ги правя във вкъщи. Не искам да пробия само една дупка. Често ми се налага да пробивам.
Lutchezar - майстор
Акумулаторни инструменти има. Тихи. Има няколко вида ръчни. Пробиването иска относително високи обороти.
Прикачен файл:
s-l300 (2).jpg
s-l300 (2).jpg (10.55 KиБ) Видяна 921 пъти
Прикачен файл:
45009_drelka-(2)_big.jpg
45009_drelka-(2)_big.jpg (60.92 KиБ) Видяна 921 пъти
Прикачен файл:
rachna-drelka-s-venec.jpg
rachna-drelka-s-venec.jpg (38.27 KиБ) Видяна 921 пъти
Прикачен файл:
drelka-s-reduktor.jpg
drelka-s-reduktor.jpg (5.63 KиБ) Видяна 921 пъти
хендмейдър - напреднал
Става и на ниски обороти. За сега ми трябва примитивен ръчен инструмент. Чара на нещата, които правя е, че се изработват с неща като нож и трион,

Тема "Какви са начините за пробиване на отвори ръчно?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: