• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
Здравейте, някой пробвал ли е да шлайфа по този начин? Аз опитах и останах изненадан колко равен и гладък се получава плота за минимално време. Голям недостатък е обаче прахоулавянето!


Прикачен файл:
Снимка на екрана на 2022-12-22 10-20-55.png
PIP - майстор
Не случайно агресивните режими на rotex и подобни виброшлафи са на тоя принцип. Проблема на ъглошлайфа освен прахоулавянето е, че накопава. Походящ пад, размер и прахоулавяне решават тея проблеми на съответната цена :)
Делян - специалист
И на мен ми е направило впечатление в клипчетата, че много често използват този метод, а не ексцентършлайф например. Но там по-скоро става въпрос за полирмашини, може би заради по-ниските и регулируеми обороти.
cvetomir_77 - специалист
Утре ще покажа резултат от такова шлайфане.
chapara - майстор
Паркетчийска работа😊, няма начин да не си го окопал :wink:
cvetomir_77 - специалист
чет дек 22, 2022 11:21 pmchapara написа:
Паркетчийска работа😊, няма начин да не си го окопал :wink:
Когато гледах клиповете на китайците в YouTube и аз мислех като теб :-D .
cvetomir_77 - специалист
Обещаното снощи. Ако някой иска да опита, определено функционира!

С такъв подобен диск 125 мм се получава добре.

Прикачен файл:
product_24211.png
product_24211.png (73.67 KиБ) Видяна 2011 пъти


Lisko - майстор
чет дек 22, 2022 11:21 pmchapara написа:
няма начин да не си го окопал :wink:
И аз мисля че е много вероятно, но има и друго - кръгла маса от масив с шарка и всичко.. не е задължително да е идеално, геометрично плоска.

Що се отнася до китайците. Има един който често ми попада в тубата. Прави примерно маса, накрая сяда на масата и пие един Алтай.
Уж майстор, сръчен и всичко, отдолу възторзи до небесата, обаче аз му виждам много кусури.
cvetomir_77 - специалист
пет дек 23, 2022 10:53 pmLisko написа:
чет дек 22, 2022 11:21 pmchapara написа:
няма начин да не си го окопал :wink:
И аз мисля че е много вероятно, но има и друго - кръгла маса от масив с шарка и всичко.. не е задължително да е идеално, геометрично плоска.

Що се отнася до китайците. Има един който често ми попада в тубата. Прави примерно маса, накрая сяда на масата и пие един Алтай.
Уж майстор, сръчен и всичко, отдолу възторзи до небесата, обаче аз му виждам много кусури.
Китайците на дизайн го докарват, ама с качеството са много зле.
chapara - майстор
Ми окопал си я, разбира се, но щом ти харесва, дерзай. Само не се надявай че си открил топлата вода, особено с тая клатеща се масичка. Няма лошо, но тук има и краставичари,😊🙄😎Една дъска от талпа, да беше спретнал поне една бейзболна бухалка в реални размери или дръжка за брадва или тупор. Само си изхабил лентата за записа😁🍾
  • 1
  • 2

Тема "Шлайфане на дървен плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: