• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
пет дек 23, 2022 11:11 pmchapara написа:
Ми окопал си я, разбира се, но щом ти харесва, дерзай. Само не се надявай че си открил топлата вода, особено с тая клатеща се масичка. Няма лошо, но тук има и краставичари,😊🙄😎Една дъска от талпа, да беше спретнал поне една бейзболна бухалка в реални размери или дръжка за брадва или тупор. Само си изхабил лентата за записа😁🍾
Ха ха ха. Първо не съм я "окопал" и второ беше опит да покажа че и така се получава сравнително добре, когато искаш да пестиш от инструменти или просто не можеш да си ги позволиш. А масичката няма да я коментирам :-D .


Забравих да те питам. Ти такъв чеп си си по рождение или си карал допълнителни курсове? Във форума има 5819 твои коментара (до този момент), това са 582 страници. Всичките са негативни и нито в един от твоите коментари не присъства снимка на нещо "СДЕЛАНО" от теб!
schuldiner - майстор
Пак с рогата тръгна... Няма лошо така да шлайфаш, ако ти харесва. Аз минавам видимата дървения първо с ламелен 60, после 80 и ако трябва, допълнително с виброшлайф по-фина /предпочитам ексцентрик, макар и правият да става/. Но не съм мебелист да търся съвършенство. То и не може с тези инструменти.
Същите спорове бяха преди 20 години като имах вземане-даване с лодкаджиите. Вземи си изшкури махагоновата яхта с ламелен диск и шлайф - ще те скъсат от подигаравки. На тези машини най-грубото, което може да сложиш без риск е кече. Останалото или на ръка, или ренде с голям плот.
cvetomir_77 - специалист
съб дек 24, 2022 9:21 amschuldiner написа:
Пак с рогата тръгна... Няма лошо така да шлайфаш, ако ти харесва. Аз минавам видимата дървения първо с ламелен 60, после 80 и ако трябва, допълнително с виброшлайф по-фина /предпочитам ексцентрик, макар и правият да става/. Но не съм мебелист да търся съвършенство. То и не може с тези инструменти.
Същите спорове бяха преди 20 години като имах вземане-даване с лодкаджиите. Вземи си изшкури махагоновата яхта с ламелен диск и шлайф - ще те скъсат от подигаравки. На тези машини най-грубото, което може да сложиш без риск е кече. Останалото или на ръка, или ренде с голям плот.
Имам абрихт, щрайхмус, няколко ръчни рендета, лентов шлайф Бош и ексцентик DeWalt. Начини за постигане на добро качество има много, но нали форума се казва "Направи сам", а не "тук е само за професионалисти" и както казах по-горе това беше за проба.

А ламелните дискове ги ползвам само за сваляне на ръжда от много корозирали детайли. Моето мнение е, че не стават за нищо друго.
chapara - майстор
съб дек 24, 2022 12:11 amcvetomir_77 написа:
пет дек 23, 2022 11:11 pmchapara написа:



Забравих да те питам. Ти такъв чеп си си по рождение или си карал допълнителни курсове? Във форума има 5819 твои коментара (до този момент), това са 582 страници. Всичките са негативни и нито в един от твоите коментари не присъства снимка на нещо "СДЕЛАНО" от теб!
На всичкото отгоре си и мързелив, доказва го това че не си прочел и една страница от цитираните😁
Такива като теб са лесен прочит.
Негативен съм може би една стохилядна, към самозванци, без грам самокритика, мислещи всички околни за идиоти!!! Казвам на всекиго, право куме в очи!
Тези които ме четат знаят, имам и приятели тук. А на колко души съм помагал безкористно директно и индиректно ти е бедна фантазията. Продължавай да живееш в заблуда и знай че не на всяко чело пише ,,идиот".
На останалите Весели празници🍾👍
Lutchezar - майстор
Хора, Празници идат, нека бъдат Светли Празници, не се ядосвайте!

По темата, трябва да има човек точна твърда ръка, да усеща дървото и реакцията на машината, да си знае шкурките и ще стане. Ама аз не го мога това с флекса дърво прецизно да обработвам, няма да го мога, и никога не бих се захванал да се науча.
Всеки сам си избира как да работи, има много пътища до върха, всички стигат до едно място.

Мир да е!

Весели Празници на всички!
PIP - майстор
Усета и опита ще помогнат до известна степен, но няма начин да няма вдлъбнатини при водене на ръка. За възможно най-равна повърхност при подобно ръчно шлайфане трябва голям диаметър равен и твърд пад. С мек пад пак се получават вдлъбнатини в меките части на дървото.
cvetomir_77 - специалист
Весели празници и от мен.
mavryt4o - майстор
Боже викам какво ли съм пропуснал по шлайфането!? От известно време чета за него и буммм нова тема с 2 страници коментари... #-o
  • 1
  • 2

Тема "Шлайфане на дървен плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: