Всичко за дърводелството
brum - майстор
25мм е без главата. Винтовете с полуобла глава се мерят така. С фрезенковата глава се мерят заедно с главата по дължина. Мери се това което влиза в материала при завиване.

Мерих още малко. Главата трябва да е максимум 9мм диаметър. 4мм винта от първото мнение е с глава 10. 3.5-цата е с глава 8.

Така като гледам отивам на стандартен винт за дърво на 3.5мм с полуобла глава и дължина 25мм. Или каквото по-добро имат в Евроболт-а.
tarlyo - специалист
Такъв тип винтове, мисля, че ще ти свършат работа и ще ги има навсякъде. Размери има каквито търсиш..
https://itt-shop.bg/universalen-vint-za ... vane-47324
PIP - майстор
айде не ми обяснявай как се мерят винтове за дърво, може да пишеш и на крег да си сменят спецификацията на винтовете, защото не ги обявават вярно
brum - майстор
Може и да греша, но това на картинката го намирам на много места. И никъде не намирам на тоя тип винтове (с полуобла глава) дължината да се мери с главата.

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (10.25 KиБ) Видяна 885 пъти

Прикачен файл

2.gif
2.gif (5.06 KиБ) Видяна 885 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (19.25 KиБ) Видяна 889 пъти
EDI - майстор
https://www.servina.net/skrepitelni-ele ... 36702.html. има и по отделни дължини по други сайтове, СУНЕВРОПА да речем.Минимума е 12 мм плоскост.
PIP - майстор
Специално слизах до работилницата да направя снимката. 32 мм винт за 19мм (аз ги ползвам за 18-20мм) оригинални винтове на крег (едра и фина резба) са с обща дължина 34мм и 31-32мм без главата, за това написах, че 25мм ще са къси.

Прикачен файл

kreg.jpg
Lisko - майстор
Kreg имат различни дължини. Имат и за конструкции на открито (сини винтове).
Имат и ситна резба ако случаят налага такава. За сведение на по-новите майстори - едра резба се ползва за по-меко дърво а фина резба се ползва за по-твърдо дърво.
Доста съм навъртял, но нито един като този на снимката в първото мнение (твърде дълбоко е пробит канала). Аз съм настроил да се скрива винта с една идея под нивото.
Когато е твърде дъбоко отива прекалено близо (че може и да се покаже) до ръба на втората дъска.
Разликата между оригиналните и това което показва Тарльо е че оригиналния сякаш има добавена една шайба която увеличава площта (пречи на главата да тръгне да влиза и тя).
Шайба , стига да има подходяща по външен и вътрешен диаметър може да се добави и на винт с конична глава и да се постигне желаният ефект.
brum - майстор
Това на първата снимка е извадено от интернет. Ситната резба е за твърда дървесина (орех примерно), а едрата за мека и плоскостите като шперплат, МДФ, ПДЧ.

За дължината на винта - подозирам, че не съм си пробил много кадърно отворите. Ако ограничителят се премести с 5мм нагоре джоба ще стане с 5мм по-тънко дъно и винта ще трябва да е по-къс. 26мм-те винтове при мен излизат точно с 15мм. Т.е. джоба ми има дъно около 10мм. И в тази ситуация 32мм винт ще се покаже с 3-4-5 милиметра от другият край.
PIP - майстор
ако не намериш винтове на 32мм мога да ти пратя двайсетина винта

Тема "Винтове за скрита винтова сглобка (pocket hole)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: