Всичко за дърводелството
vld
Здравейте,
харесал съм си една маса от Айко с размери 140х80х76H с лайф кант, но не могат двама човека да седнат един до друг от едната страна без да обикрачат краката на масата. Столовете, които съм закупил са с дължина 59см. Разстоянието между двата крака на масата е 100см. Решил съм да закупя масата и да опитам да преместя краката да са в края на масата, за да може да влезат двата стола. Плотът на масата е 26 мм и е от масив акация. За целта мислех да закупя нови муфи/гайки с двойна резба и да ги монтирам в краищата на масата. Ограничен съм от към размери на масата на дължина - максимум 140-150. Според вас ще бъде ли грозно, краката да са в края, какво мислите за масив от акация и дали може да възникнат проблеми при монтирането на гайките с двойна резба.

Прикачен файл

received_3532082013694196.jpeg

Прикачен файл

received_529104375953434.jpeg

Прикачен файл

received_1181192322526710.jpeg
received_1181192322526710.jpeg (89.23 KиБ) Видяна 1581 пъти

Прикачен файл

received_706053384574220.jpeg

Прикачен файл

received_1474505723373042.jpeg
Lisko - майстор
Абе айде моля ти се - грозно. Това си е недомислица на дизайна. Кел файда от маса дето ти създава неудобство, ако и да е хубава отстрани.
miliad - майстор
Колко хора ще берат ядове с тия маси, ама пуста мода.
torbalan - Дървен философ
Па моята маса, дето сядат нормално двама души един до друг, по късата страна е колкото тая по дългата...
schuldiner - майстор
какво мислите за масив от акация и дали може да възникнат проблеми при монтирането на гайките с двойна резба.

На мен ми харесва - то има ли масив да не изглежда добре? А проблеми винаги могат да възникнат, не само при монтажа. Например аз никак не се погаждам с изнесените по периферията крака, всякак успявам да ги наритам :-D
radius - майстор
На мен даже повече ми харесва краката да са максимално навън. Вкъщи са така масите и една холна дъбова, си я направих по същия дизайн.
Акацията е твърда, но няма да я дялаш на ръка.
chapara - майстор
Не бих си купил нещо, което веднага трябва да преработвам!
Lisko - майстор
ср яну 25, 2023 9:54 amchapara написа:
Не бих си купил нещо, което веднага трябва да преработвам!
Е ти са отписа битаците?
brick - специалист
ср яну 25, 2023 9:54 amchapara написа:
Не бих си купил нещо, което веднага трябва да преработвам!
+1
Още повече за 500 лв. колкото струва тази талпа със завинтени крака.

Аз виждам и друго - конструкцията няма царги, плотът носи всичко. С преместването на краката открая се изменя натоварването му и вероятно ще провисне с времето - 26 мм дебелина хич не е много при >120 см разстояние между опорите.
nikolson - майстор
Проблем с монтажа не би трябвало да има. Проблем с визията... :? Ама щом си ограничен в дължината, какъв е изборът? Евентуално с един централен крак.

Тема "Преработка на нова трапезна маса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: