Всичко за дърводелството
vld
ср яну 25, 2023 10:47 ambrick написа:
ср яну 25, 2023 9:54 amchapara написа:
Не бих си купил нещо, което веднага трябва да преработвам!
+1
Още повече за 500 лв. колкото струва тази талпа със завинтени крака.

Аз виждам и друго - конструкцията няма царги, плотът носи всичко. С преместването на краката открая се изменя натоварването му и вероятно ще провисне с времето - 26 мм дебелина хич не е много при >120 см разстояние между опорите.
За цената си прав, струва 500лв, но никъде на българския пазар, не успях да намеря нещо за около тези пари. Точно този тип дизайн на маси започват от 1000лв и на доста места в София по магазините са по 1500 та дори и 2000лв. В магазин Явор масата е 1300-1400. Къде са 500лв и къде са 1500лв. Разлика може да има в дървесния материал и там краката са изместени в края на масата, но 1000лв горница за това? Попитах няколко дърводелци, да ми я изработят от провинцията, цената пак е около 1000лв и се чака, а в Айко отиваш взимаш прибираш се и я сглабяш. Относно царгите, обмислях ако се преместят краката да се завари и по една планка с по още два болта за всяка част на крака и да стане г - образно, мисля че така ще се подсили доста и няма да мръдне.
А за най голямата мода в момента същия тип дизайн на маса с епоксидна смола, масите започват от 2000лв за същите размери, спрямо вида и може да достигне и 4-5000, но за това няма какво да говоря...
mavryt4o - майстор
Явно си го решил и ще го направиш🙂Аз за толкова тънък плот не бих си позволил конструкция без царги но сподели след време ако се сетиш дали се е изменила формата на плота.
Ал_ - специалист
ср яну 25, 2023 11:57 amvld написа:
Попитах няколко дърводелци
Може би подходът ти е грешен. Преди 2-3 месеца купувах талпи, сухи, за рафтове. Калиброваха ми ги, предложиха и да ги слепят. Тогава цените бяха нагоре, 1100 лв кубик, плюс 6 лв на талпа за калиброване.
Ако ще ползваш тази маса помисли за укрепване в средата
chapara - майстор
ср яну 25, 2023 10:43 amLisko написа:
ср яну 25, 2023 9:54 amchapara написа:
Не бих си купил нещо, което веднага трябва да преработвам!
Там е друга бира, ползвани неща, купени след пазарлък!

Е ти са отписа битаците?
Lisko - майстор
Царгите може да не са като класическите, а от вътрешната страна на краката и само две - по дължина. Като са така навътре, няма да се виждат от прав човек и масата не заприличва на маса за обяд а си остава маса "за кафе".
:2thumbs:
Ал_ - специалист
Аз редовно купувам осветителни тела точно с идеята да ги преправя. Но в случая и според мен не си заслужава.
vld, разгледай чисто информативно плотовете на коркос, примерно.
После разгледай и готовите крака (не че на мен би ми хрумнало да ги купувам)
Баш Майсторо - специалист
ср яну 25, 2023 6:47 pmАл_ написа:
Аз редовно купувам осветителни тела точно с идеята да ги преправя. Купи си стар фенер на газ, вътре се вгражда фасунга с лед крушка и кабел със ток, за на вън е боНба.
Christo - майстор
Прикачен файл:
0150366_vint-s-poluobla-flanova-glava-s-vtreen-estosten-iso-7380109vzn.png
0150366_vint-s-poluobla-flanova-glava-s-vtreen-estosten-iso-7380109vzn.png (20.33 KиБ) Видяна 738 пъти
Захващането на краката към масата някакви чираци са го проектирали. Защо са тези овални канали, вместо кръгли отвори? Фрезенковата глава изисква отвор със съвсем други профил. Сега главата на болта опира в крака само в две точки. Тези крака ще се разлюлеят още след първия гуляй... Поне си купи по-подходящи болтове. Например такива: винт с полуобла фланшова глава.
radius - майстор
ср яну 25, 2023 6:47 pmАл_ написа:
vld, разгледай чисто информативно плотовете на коркос, примерно.
Аз ги разгледах и се заинтригувах за един "проект" за ъглово бюро. На картинка са добре, имаш ли впечатления от реалното качество.
Ал_ - специалист
radius написа:
имаш ли впечатления от реалното качество.
От последните две години - за съжаление не. Но от сблъсъците ми с тях съм много доволен от продуктите им. Мисля, че имаха дистрибутори в някои от големите градове, така че най-добре се свържи с тях.

Тема "Преработка на нова трапезна маса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: