Всичко за дърводелството
seeker - специалист
пет мар 17, 2023 9:52 pmLutchezar написа:
Искаш да видиш дали ще изпуши и новия контролер?
Намери диод и го смени!
И се надявай да не е отвял нещо друго!
Ок
Lutchezar - майстор
Извинявай за тона, но сериозната работа с която си се захванал изиска сериозен подход. Няма смисъл да експериментираш, това не е Лего и всяка грешка е по-скъпоструваща. Успех!
seeker - специалист
пет мар 17, 2023 10:11 pmLutchezar написа:
Извинявай за тона, но сериозната работа с която си се захванал изиска сериозен подход. Няма смисъл да експериментираш, това не е Лего и всяка грешка е по-скъпоструваща. Успех!

Така е, благодаря!
seeker - специалист
За съжаление след обиколки из няколко сервиза, не можаха да ремонтират въпросния драйвер. В единия сервис казаха, че е защИтен диод и без него може да сработи. Свързах си схемата, прекръстих се с юмруците, включих захранването и...вентилаторите завъртяха, индикаторите светнаха, но лазера светна на пълна мощност, а не трябва да свети докато не се зададе команда, така, че няма оправия. Може би не е изгорял само диода, а и още нещо. Насочил съм се към смяна с друг драйвер. Този дали ще стане?

Прикачен файл

-156191293-592453727.jpg

Прикачен файл

-14232764781199161679.jpg
kabel96 - специалист
Какви са тия сервизи дето 2 чарка не могат да премерят.Я ми го прати да ти го оправя. :drinkers: :drinkers:
seeker - специалист
нед мар 19, 2023 12:05 amkabel96 написа:
Какви са тия сервизи дето 2 чарка не могат да премерят.Я ми го прати да ти го оправя. :drinkers: :drinkers:
Дай данни докъде да го пратя.

Тема "Повреден драйвер за лазерен модул ЦНЦ3018" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: