Всичко за дърводелството
seeker - специалист
Здравейте, има ли някой с ЦНЦ3018 с 15ватов лазер. След неправилно свързване, изпуши елемент от платката на лазерния драйвер.

Прикачен файл

IMG_20230312_154217_XkiGZdlm0A.jpeg
vlax - майстор
Може ли да посочиш кой елемент е изпушил.
И на какво казваш неправилно свързване.
:partyman:
seeker - специалист
На снимката, посочен със стрелка.

Неправилно свързване, имам предвид, че ЦНЦто си е в комплект с лазерния модул и контролната платка, свързани по указанията на производителя. Но поради др. проблем с контролната платка и спешна работа с лазера, се наложи да използвам контролер от др. ппризводител, на която платка също има три щифта (12V, PWM и GND), но след белята обърнах внимание, че трите щифта са с различна подреба...и се показа духа от вълшебната ламБа.

Прикачен файл

IMG_20230312_202724_6TB7JYmD9y.jpeg
ESPACE - майстор
Някакъв диод е, може и да е защитен точно срещу подобни грешки.
seeker - специалист
пон мар 13, 2023 3:58 amESPACE написа:
Някакъв диод е, може и да е защитен точно срещу подобни грешки.
Да, и аз мисля, че е диод. Но каквото и да е, така е повреден, че не може да се прецени.
ESPACE - майстор
Смени го. Когато го разпоиш, отдолу на платката почти сигурно ще е отбелязан поляритета (накъде е катода). Сложи някой с ток 1А и напрежение 100V и пробвай. Снимай платката и отдолу.
seeker - специалист
пон мар 13, 2023 5:21 pmESPACE написа:
Смени го. Когато го разпоиш, отдолу на платката почти сигурно ще е отбелязан поляритета (накъде е катода). Сложи някой с ток 1А и напрежение 100V и пробвай. Снимай платката и отдолу.
Цъ, аз отдолу на платката не виждам нищо (пада се близо до горния ляв ъгъл).

Прикачен файл

IMG_20230313_180700_DfjQCSuf3d.jpeg
ESPACE - майстор
Модела на платката мислех да не са го написали отдолу, та да се намери снимка на здрава и да се види какъв е диода. Поляритета с голяма вероятност е отбелязан под самия диод.
seeker - специалист
пон мар 13, 2023 6:52 pmESPACE написа:
Модела на платката мислех да не са го написали отдолу, та да се намери снимка на здрава и да се види какъв е диода. Поляритета с голяма вероятност е отбелязан под самия диод.
И аз търсих снимка с добро качество, но не намерих, а и тези smd -та, много ситни.
MamaMy - майстор
Това не е ли кондензатор? Струва ми се, че е С3.

Тема "Повреден драйвер за лазерен модул ЦНЦ3018" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: