Всичко за дърводелството
mrd
Здравейте,

Доста четох по темата абрихт/щрайхмуст, но отзивите за базовите машини са спорни, затова не бързам, но пък ми се иска да започна няколко проекта с материал различен от чам.

Можете ли да ми препоръчате място, от което да поръчам сухи рендосани (четиристранно оформени) дъски от орех, дъб или друга по-твърда дървесина.
Заради мащабите на хоби целите ми, цената няма значение, по-скоро е важно да са наистина сухи и добре оформени.

Поздрави
Последна промяна от mrd на нед мар 26, 2023 12:44 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб мар 25, 2023 11:24 pmmrd написа:

Можете ли да ми препоръчате място, от което да поръчам сухи рендосани (четиристранно оформени) дъски от орех, дъб или друга по-твърда дървесина.
Велинград
nikolson - майстор
Зависи за кой град/село иде реч.
mrd
Велинград е доста далече, от региона на Варна съм. Ако има откъде бих поръчал онлайн с доставка.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед мар 26, 2023 12:46 pmmrd написа:
Велинград е доста далече, от региона на Варна съм. Ако има откъде бих поръчал онлайн с доставка.
Брях и кристалното кълбо! Буквичката позна...
Питай Гугъл
nork - специалист
нед мар 26, 2023 12:46 pmmrd написа:
Велинград е доста далече, от региона на Варна съм. Ако има откъде бих поръчал онлайн с доставка.
Отиди в двора на топливо, насреща срещу входа има дърводелска работилница и питай там за материал. Последно преди 2 години имаше наличност или поръчваше в сушилня. Аз реших да не се занимавам, а направо да си поръчам елементи на масата която бях замислил. Има и други места, но не им се занимава с по няколко дъски, а искат обеми за да доставят.
Успех :partyman:
MamaMy - майстор
Има във Варна една къща-хотел, а в дворчето отпред има дъскорезница и склад за строителни материали. Там преди години гледах набичени дъски от екзотични дървесини. Ще се разтърся за адреса.
mrd
нед мар 26, 2023 3:01 pmnork написа:
нед мар 26, 2023 12:46 pmmrd написа:
Велинград е доста далече, от региона на Варна съм. Ако има откъде бих поръчал онлайн с доставка.
Отиди в двора на топливо, насреща срещу входа има дърводелска работилница и питай там за материал. Последно преди 2 години имаше наличност или поръчваше в сушилня. Аз реших да не се занимавам, а направо да си поръчам елементи на масата която бях замислил. Има и други места, но не им се занимава с по няколко дъски, а искат обеми за да доставят.
Успех :partyman:
Мисля, че точно там гледах както и на няколко други места в града. Останах с впечатление, че или имат поръчки за хиляди тонове материал или не им се работи много :)
КИМИ 1
Мерси, ще ги пробвам утре.
нед мар 26, 2023 8:56 pmEDI написа:
КИМИ 1 penalty kick online
Мисля, че стои доста добре!

Тема "Рендосани широколистни дъски, откъде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: