Всичко за дърводелството
chapara - майстор
Имам следната ситуация имам един голям орех, който се налага да бъде премахнат, защото има опастност да падне върху къщата.
И т.н.т., щом е опасен се категоризира и се реже😉
gogo7777 - майстор
пон сеп 04, 2023 4:44 pmlyubohar написа:
Е,сега всеки може да си прави каквото си иска.Да кълца с макетно ножче,да влачи 100м.човек с колата,да ръга шофьори...
Всичките тези са разумни-нали!
А ние неразумните да си спазваме разните "измислени забрани"!
.....неразумния ще и остане такъв, докато не се поогледа наоколо :wink:
:drinkers:
miroki - майстор
При опасност няма нужда нищо да се прави. От към документи. Идват гражданска защита.
Е, моят го нарязаха на 50см. За да не се ползва за дъски. А беше 3-4 метра право стебло, рядкост за орех..
...
Относно паркета, ще трябва тъкмо около 4м. стебло ф50 (или реципрочното количество клони) за към 20 квадрата паркет без фирата.
...
Без щтрайхмус мисля няма да стане. И фреза за каналите.
пон сеп 04, 2023 4:44 pmlyubohar написа:
Е,сега всеки може да си прави каквото си иска.Да кълца с макетно ножче,да влачи 100м.човек с колата,да ръга шофьори...
Всичките тези са разумни-нали!
А ние неразумните да си спазваме разните "измислени забрани"!
Благодаря за мнението Ви, беше ми абсолютно безполезно. Щом казвам, че е опасно, вероятно съм се консултирала със специалист и вероятно, чакам за становище и разрешение за премахване. Благодаря!
Lutchezar - майстор
Най-досадното след разбичването е чакането да изсъхне около 5 години. Не мисля че ще имате търпение.
Последна промяна от Lutchezar на вт сеп 05, 2023 2:20 am, променено общо 1 път.
lyubohar - майстор
пон сеп 04, 2023 8:08 pmnikoleta_vk2006 написа:
Благодаря за мнението Ви, беше ми абсолютно безполезно. Щом казвам, че е опасно, вероятно съм се консултирала със специалист и вероятно, чакам за становище и разрешение за премахване. Благодаря!



Явно не сте разбрали.
Идеята Ви за паркет от току-що отсечено дърво говори,че си нямате и ни най малка представа за какво става въпрос.
Отсечете дървото,разбичете и го завещайте на децата Ви.След години ще е достатъчно изсъхнало да го направят на паркет.
Можехте след моя преден пост да споделите,че чакате разрешение за премахване.
пон сеп 04, 2023 1:13 pmchapara написа:
Ами да те мотивирам😁Я си седни на дупето и остави мъжа си на мира😆😁

И аз искам да карам хеликоптер, ама ей на........., нямам пари за него, не че и мога да го управлявам😁😁😁😁😁
Благодаря, мъжа ми хареса този коментар 🤣🤣🤣
cvetomir_77 - специалист
пон сеп 04, 2023 9:48 pmnikoleta_vk2006 написа:
пон сеп 04, 2023 1:13 pmchapara написа:
Ами да те мотивирам😁Я си седни на дупето и остави мъжа си на мира😆😁

И аз искам да карам хеликоптер, ама ей на........., нямам пари за него, не че и мога да го управлявам😁😁😁😁😁
Благодаря, мъжа ми хареса този коментар 🤣🤣🤣
От мен поздравления! Явно си прочела тук там как се суши материал за кратко време, имаш пари и желание и се надявам да се справиш с изпълнението на проекта.
УСПЕХ!!!

П.п. : вероятно този коментар няма да те мотивира :-D :-D :-D
chapara - майстор
пон сеп 04, 2023 9:48 pmnikoleta_vk2006 написа:
пон сеп 04, 2023 1:13 pmchapara написа:
Ами да те мотивирам😁Я си седни на дупето и остави мъжа си на мира😆😁

И аз искам да карам хеликоптер, ама ей на........., нямам пари за него, не че и мога да го управлявам😁😁😁😁😁
Благодаря, мъжа ми хареса този коментар 🤣🤣🤣
Мъжка солидарност, все пак.
Но Вие си знаете😉😄
D.Kalchev - специалист
пон сеп 04, 2023 10:08 pmcvetomir_77 написа:
От мен поздравления! Явно си прочела тук там как се суши материал за кратко време, имаш пари и желание и се надявам да се справиш с изпълнението на проекта.
УСПЕХ!!!

П.п. : вероятно този коментар няма да те мотивира :-D :-D :-D
Е-е-е...! Жената вече си е представяла новия паркет в хола, как се хвали пред приятелки и как качва снимки във Фейса... Ама нищо не разбирате значи!

:roll:

Тема "Как да си направя паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: