Всичко за дърводелството
Здравейте колеги. Гледах клипове в ютуб на дом.дъски с 3д ефект. Впочатлиха ме. Но има надлъжен отрез на 60гр.,който не зная как да постигна. Имам правен абрихт циркуляр,който с много желание и мерак работи добре,но вала е стационарен подвижен е допълнителия плот над абрихта.Имам изтеглящ потапящ се циркуляр,но наклона е до 45гр. Нямам банцинг. Като наклоня подвижния плот от диск300мм много малко остава за рязане.Нямам банциг. Някави идеи. Благодаря.
Lisko - майстор
За какви размери говорим, нещо снимка, линк към примерче?
bigdragon - майстор
На пендулата ако сложиш 30 градуса, другият ще е 60...
radius - майстор
Да, но ако трябва да натискаш към опората дъската с тясната страна, не е много безопасно.
Може с един клин 15градуса, да се подложи между опората и дъската и при 45 градуса на пендулата ще реже като за 60.
Lisko - майстор
вт ное 07, 2023 10:41 amradius написа:
Да, но ако трябва да натискаш към опората дъската с тясната страна, не е много безопасно.
Може с един клин 15градуса, да се подложи между опората и дъската и при 45 градуса на пендулата ще реже като за 60.
A как се държи всичко това да не мръдне?
И пак питам за какви размери говорим, защото първо беше надлъжен срез,
после взе да става с пендула.
radius - майстор
Е, ти знаеш, със стяга.
bigdragon - майстор
вт ное 07, 2023 10:41 amradius написа:
Да, но ако трябва да натискаш към опората дъската с тясната страна, не е много безопасно...
Затова на пендулата има само до 45 градуса.
Ал_ - специалист
Оказа се, че питащият има и ръчен циркуляр, който се чуди да закачи на маса. С или без качване на маса с такъв ще стане. Особено ако си приспособи удобни водачи

Тема "Отрез 60 градуса с циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: