Всичко за дърводелството
Andri01 - майстор
"...Дъската е чамов капак към таванско помещение, но е на дългите панти с поне 30 винта на страна и не ми се сваля. Върху нея искам да залепя около 196 блокчета, а височината на всяко е 50 мм за да изравня нивото с тавана. Май ще ги лепя долу, а с десетина винта ще ги хвана за капака." !!!!!!!
Ал_ - специалист
Видях го това, но не разбирам защо е нужно използването на толкова блокчета, освен евентуално някакъв арт ефект
Иначе - дълги ножове за зеге има. Неволята ме беше принудила преди години при приятел да направя нещо такова:

Прикачен файл:
IMG_0106.jpeg
IMG_0106.jpeg (63.79 KиБ) Видяна 732 пъти

Получиха се повече от задоволителни срезове,в това число и под наклон на ножа. Е, с 3, а не с 5 см материал.
Виждал съм много добри срезове и със зеге, качено на маса.
А иначе - това за мен е един от най-скапаните инструменти
MamaMy - майстор
To зегито е инструмент за криви срязове, чупки окръжности вълнообразни и т.н. Като всеки специфичен инструмент си има и почти незаменими приложения, но рязането направо не е неговото.
Lutchezar - майстор
"Jigsaw table" в Гугъл и излизат хиляди варианти как с 2 лагера, дълъг нож и малко сръчност зегето да реже право.
tarlyo - специалист
Вземаш едно такова и си ги режеш.
А защо на кубчета, не ми стана ясно. И този капак ще стане бая тежичък. Няма ли да стане с XPS и някакви тънки дъски или ламинат?
Lisko - майстор
перфектното лепило за тоя случай е горещия "силикон". Цръкаш на кубчето, бам на тавана, броиш до три да стегне, пускаш и продължаваш със следващото.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб фев 24, 2024 4:09 amLisko написа:
перфектното лепило за тоя случай е горещия "силикон". Цръкаш на кубчето, бам на тавана, броиш до три да стегне, пускаш и продължаваш със следващото.
Кога какво си лепил с горещ силикон? :shock:
preslav - майстор
пет фев 23, 2024 11:01 pmtarlyo написа:
Вземаш едно такова и си ги режеш.
А защо на кубчета, не ми стана ясно. И този капак ще стане бая тежичък. Няма ли да стане с XPS и някакви тънки дъски или ламинат?
С такова https://www.rentex.bg/tsirkulyar-pod-naem няма ли да е по-лесно, точно и бързо?
miliad - майстор
Какво са едни 10-15 кг към капандурата на тавана, когато мерака е важен.
Я обмислете по внимателно проекта.
Alfa_D - специалист
За обувките купих полиуретаново лепило каноконлит уретан, 40 ml.

За капандурата ще се използват дървени кубчета заради дизайна и гъзарията :cool: Както е предложено по-горе, май ще наема един циркуляр за 5-6 часа.

Обаче възникна друг голям проблем – прецизен монтаж на дървено пано (около 7-8 кг) на стената, с дюбели в тухли с големи кухини. Няма възможност дори за 2-3 см местене.

Не ми се мисли, ако попадна в зелената точка, а и какви дюбели се използват в този случай? Дори четох, че кухината трябва да се запълни се нещо.


Изображение

Тема "Рязане и лепене на дърво и... подметки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: