Всичко за дърводелството
kozl - майстор
За по-сигурно - химически анкер.
Това е двукомпонетно лепило в опакавка като на силиконите. Шприцва се с пистолет за силикон в омрежен цилиндър, наричан дюбел за тухла.


Изображение



Пълни се със пистолета, така че да избие извън мрежата на ролката от снимката. В тази ролка се вкарва шпилка. Аз съм го правил и с пластмасов дюбели, но след като стегна лепилото се наложи да разпробия с бургия по-тънка от винта, защото винта така затегна при навиване, че имаше опасност от скъсване.
Химическия анкер трябва да се ползва на момента, за след някой час ще трябва нова човка. Продават се отделно, но не навсякъде.

Ако имаш достъп до кухините там където ще е дюбелът запълни ги с гипсово лепило ако няма влага или с лепило за плочки ако се очаква влага и си ползвай пластмасови дюбели.
miliad - майстор
Прецизен монтаж на стенен панел се прави, като си подбереш подходящият регулеруем окачвач.
Примерно : https://www.camar.it/prodotti_cat.php?subcat_id=7
https://tedquality.bg/index.php?route=p ... uct_id=988
radius - майстор
7-8кг е смешно, какви хим.анкери, тва с дъвка може да се залепи , да не казвам плюнка.
miliad - майстор
нед фев 25, 2024 11:15 amradius написа:
7-8кг е смешно, какви хим.анкери, тва с дъвка може да се залепи , да не казвам плюнка.
Анджък.
👍
preslav - майстор
нед фев 25, 2024 7:23 amAlfa_D написа:
За обувките купих полиуретаново лепило каноконлит уретан, 40 ml.

За капандурата ще се използват дървени кубчета заради дизайна и гъзарията :cool: Както е предложено по-горе, май ще наема един циркуляр за 5-6 часа.

Обаче възникна друг голям проблем – прецизен монтаж на дървено пано (около 7-8 кг) на стената, с дюбели в тухли с големи кухини. Няма възможност дори за 2-3 см местене.

Не ми се мисли, ако попадна в зелената точка, а и какви дюбели се използват в този случай? Дори четох, че кухината трябва да се запълни се нещо.


Изображение
Такива тухли ги церя с такива дюбели https://praktis.bg/metalen-dyubel-za-ku ... x37-s-k-nv - изгледай видеото и ще ти стане ясно. Специални клещи нямам, но и без тях се получава идеално.
kozl - майстор
нед фев 25, 2024 7:04 pmpreslav написа:
нед фев 25, 2024 7:23 amAlfa_D написа:
За обувките купих полиуретаново лепило каноконлит уретан, 40 ml.

За капандурата ще се използват дървени кубчета заради дизайна и гъзарията :cool: Както е предложено по-горе, май ще наема един циркуляр за 5-6 часа.

Обаче възникна друг голям проблем – прецизен монтаж на дървено пано (около 7-8 кг) на стената, с дюбели в тухли с големи кухини. Няма възможност дори за 2-3 см местене.

Не ми се мисли, ако попадна в зелената точка, а и какви дюбели се използват в този случай? Дори четох, че кухината трябва да се запълни се нещо.


Изображение
Такива тухли ги церя с такива дюбели https://praktis.bg/metalen-dyubel-za-ku ... x37-s-k-nv - изгледай видеото и ще ти стане ясно. Специални клещи нямам, но и без тях се получава идеално.
То първия проблем, че ще избяга бургията и съответно центровката на отвора, както е възможно разбиване на отвора. Колко ще е в центъра дюбела след това и дали ще свърши работа ако отвора се е разбил :?
Иначе има и пластмасови с подобен тип разтваряне.
Алфа, слушай Преслито!
Имах твоят "проблем" за решаване- кухня, монтирана на "паянта" 4ка, която се разпадаше още при зидането.
Отидох в най близкият магазин и си купих дюбели за монтаж на кухненски мебели, подобни на тези, които е показал Пресли.
Обясних на консултанта какво ми предстои, а той ми пожела успех.
Е, успях естествено.
- купуваш си полиуретанова пяна за монтаж на дограма.
- пробиваш точно където е нужно.
- пълниш с пяна отворът, докато ти хареса или поне докато не може да поеме повече, хаха.
- поставяш дюбела.
- чакаш около 30 минути, за по сигурно, но не по малко от 20, като "корегираш" при самоволно разместване.
- монтираш заветните килограми.

При мен започнаха да се огъват металните планки при стягането, а кухнята седи натоварена вече пет (5) години.

пп. С Козлина само на раздумка.
https://photos.app.goo.gl/2GnmzhHYQzC27Y5a6
https://photos.app.goo.gl/HmzLtreRM2C7XMoX8

7-8 кг ще ги монтирам на пиронче с канапче.
kozl - майстор
нед фев 25, 2024 11:32 ammiliad написа:
нед фев 25, 2024 11:15 amradius написа:
7-8кг е смешно, какви хим.анкери, тва с дъвка може да се залепи , да не казвам плюнка.
Анджък.
👍
Е тва ли са точните съвети :?
Аз повечето съвети де поствам съм ги прилагал.
Нямам идея къде е това пано, но винаги имам в помисъл, че някой може да се облегне на него.

Е може и да имам профи изкривяване, причинено от монтажници на паднали бойлери и мивки, а после аз да поемам срама заради техните "професионални" действия.
miliad - майстор
вт фев 27, 2024 8:02 amkozl написа:
нед фев 25, 2024 11:32 ammiliad написа:
нед фев 25, 2024 11:15 amradius написа:
7-8кг е смешно, какви хим.анкери, тва с дъвка може да се залепи , да не казвам плюнка.
Анджък.
👍
Е тва ли са точните съвети :?
Аз повечето съвети де поствам съм ги прилагал.
Нямам идея къде е това пано, но винаги имам в помисъл, че някой може да се облегне на него.

Е може и да имам профи изкривяване, причинено от монтажници на паднали бойлери и мивки, а после аз да поемам срама заради техните "професионални" действия.
Не четете внимателно задачата. А тя е, не с какво да хвана, а как да позиционирам точно на място без риск да ми се измести отвора на дюбела.
Отговорил съм по горе как се прави.
С тази тухла и 8кг тежест, какъвто и дюбел за тухла да вземе ще държи.
Айде, спорен ден.
kozl - майстор
Аз съм я играл тази задача по начина, за който писах.
По трудния начин.
miliad ако беше ме изпреварил, вероятно нямаше да пиша за лепене на дюбели.
Това което си показал не ми е познато и не съм го ползвал.
Преди не помня колко години, когато магазините не бяха заринати с разни лепила за дюбели, като се случи подобно или нацеля муждутухлие и поразкъртя и гипсирам трупче и рапидката точно в деветката на мишената.
Да ама тогава немаше таквиз трошливи тухли като сегашните олекотени.

Все още срещам монтажници да пробиват такива тухли без удар на перфоратора, та сетне дюбела да не хлопа и превърта в отвора.
Ама стаа по-бавно.

Тема "Рязане и лепене на дърво и... подметки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: