Всичко за дърводелството
klomo - специалист
Holzmann TS 250 в момента 2350 лева?
pipilica - майстор
На снимка добре изглежда но му е малък диска. С некачествена машина ще си похабиш материала.
Имам форматен циркуляр трифазен 5 киловата с диск 350мм и като режа надлъжно с правилния диск ако е повече от 80мм дебелината мотора вижда зор, ти се сети как ще режат тия дето си пуснал линкове. Отделно че повечето дървесина е доста по-твърда от чама, отделно е скъпа. Гледай поне диска да има фина настройка за перпендикулярност към плота, същото се отнася и за линеала. Мен ако питаш прецени добре какво ще правиш и събери пари за читава машина, тия ламаринените глупости стават да си режеш чамова ламперия и дюшеме, и да си набичиш колци за домати.
После ще отвориш и тема за дискове, с евтини китайски да знаеш не става работата, има хубави има и за напречно и надлъжно рязане, и много важно е да си намериш точния човек с точната машина да ти ги точи, щото некой мое да ти ги съсипе на третото точене.
Четох темата и реших да ти дам малко акъл щото 10 години активно се занимавах с производство, та не е като да не съм рязал, но всеки сам си преценя.

Тема "Стационарен циркуляр?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: