Всичко за дърводелството
Lisko - майстор
ср апр 17, 2024 11:44 ambrum написа:
В "дърводелството" съм работил само с плоскости (ПДЧ, МДФ) и се оказа...
Именно! В кавички!
:partyman:
brum - майстор
Е така де, не съм дърводелец, а "дърводелец" . Събирач на мебели един вид :) .

С нещо по-малко ще проходя в дърводелството. Сега само трупам знания и се ограмотявам. Правилно ли се ориентирам, че удачно решение е тикова дървесина за такава маса?
Andri01 - майстор
Махагона не гние от вода. Кокпита на лодката е от махагон - някъде около 20г.Но не знам дали има плоскости някъде ,а и доста скъп май.
Ал_ - специалист
Доколкото разбрах - вече си я харесал дори, масата. Добро решение е тикът, а според мен - и много красиво. Огледай я обаче добре - редовно се ползва регенерирана дървесина с кофти изпълнени "кръпки"
Lisko - майстор
пет апр 19, 2024 12:39 pmbrum написа:
Е така де, не съм дърводелец, а "дърводелец" .
Твоите умения не бих коментирал, те може да са и много високи.
Коментара беше само за материалите.
:partyman:
brum - майстор
Махагон чак няма да е :) . Заръчах една с неприлично висока цена от vidaXL. Да видим какво ще дойде.

Чудех се за евкалипт, ама имаше два кусура - плътен плот (а той май не се препоръчва за градинска маса) и трябва по-често да се глези от тика. Поне по туй което намерих къде два пъти по-често минаване с масла иска.
Ал_ - специалист
Дано изтеглиш късата клечка при тях. Ако ли не - поне връщането е лесно, и си е за тяхна сметка
brum - майстор
Баси, толкова зле сделана маса не бях виждал. Много си личи некадърната ръчна изработка. Половината отвори не си паснаха по местата. Въпреки че напаснах детайлите елемент по елемент. Накрая ще има леко дорабоване и събиране без да им се ползват предварителните отвори.

От Икеа каквото съм вземал се е събирало с поглед, та имам с какво да сравня процеса по събиране. Има добре, става, зле, по-зле, vidaXL.

Столовете съм на косъм да ги върна.
Ал_ - специалист
Това имах предвид, при тях да изтеглиш късата клечка, е да улучиш продукт с добро качество. Но се случва изключително рядко. Съветът ми е нищо да не доработваш - връщай я, ведно със столовете.
По-добре огледай какво има в икеа, може и в юск, поне виждаш какво ти предлагат. Аз оттам, не без помощта на МамаМу, успях да събера 8 стола
brum - майстор
Гледал съм, но драмата е, че нямаше маси. Съответно масата остава, а столовете се връщат. Ще взема столове от Икеа, Юск, Айко или нещо друго с по-нормални цени и прилично качество.

Тема "Защита на маса от дърво стояща на открито" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: