• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко за дърводелството
Малко късно, но все пак аз пуснах темата :lol:

Много благодаря за всички отговори. Май всичките са приложими, зависи какво търсим.

Аз търсех най-добър резултат, затова попитах тук.

Лично аз направих подрязването с електрическо ренде. По мое мнение стана перфектно. Не съм професионалист, но критерийте ми са високи. Умея да работя с ръцете си и харесвам добре свършената работа (въпреки че съм инженер :lol: ). ... Забравих да кажа, че съм и много скромен :gott:
greentree - специалист
И на мен ми предстои рязане на 8 интериорни врати с покритие МДФ и естествен фурнир ,но един дърводелец ми каза,че били окрайчени с метални скоби в ъглите,които незнам дали всички ги имат от този тип и ще бъде проблем при рязането предполагам.Някой срещал ли е този проблем?Тетевенско производство,незнам имат ли метални елементи и бива ли ги не ли... :?
Stone написа:
Здравейте,

имам ново жилище което ремонтирам. Стройтеля го предаде с монтирани интериорни врати. След като поставих подовите настилки и преходните лайсни се налага да отрежа вратите отдолу защото са много дълги.

Въпросът ми към хората с опит е: Мога ли да направя това със обикновено зеге или ръчен циркуляр или ми трябват специални машини? Вратите са от някакви хартии или картони според мен. Машинно боядисани са и се притеснявам че ако ги отрежа със зеге или циркуляр от едната страна среза ще остане нащърбен. Моля дайте съвет.
housedoktor - майстор
Зегето ще ти даде лек наклон.Най- добре циркуляр.Относно нащърбването: режеш на 4 мм под необходимото ниво и после рендосваш по начина който съм показал (от краищата към центъра )
reevil - специалист
housedoktor написа:
....
Mного ми харесаха вратите от снимките ти. Знаеш ли кой може да ми направи такива и на какви цени вървят.
Тук питах един двама дърводелци, но не им се занимава ли или какво не знам, все ми казват, че нямало хубав материал и че ще се изметнат - да си земам мдф :sad:
housedoktor - майстор
Доколкото си спомням,беше нискобюджетен проект и вратите бяха от най ефтините от топливо.цена около 180-200 лв заедно с касата без лак и без брава с ръкохватки
jekasus - майстор
По-лесно да залепиш наново касата, отколкото да режеш вратата.
Не говоря за старите панелки със старите врати.
pvk1967 - специалист
Има някои основни принципи, ама май всеки случай е различен и шаблонизирането едва ли е най-правилния начин!Това е лично мнение!
NeoBoss - специалист
малко късно се включвам ама да дам още някоя идея. На мен също ми се наложи по празниците да режа врати, със зегето като тръгнах водеше добре ама долния срез вървеше криво , абе плачебна работа. Накрая го направих със ръчната фреза. Белязах от двете страни къде да стои мастара и по него, остана само във средата едно малко зъбче което със длетото и една шкурка се заличи напълно :-D
mitko64 - майстор
Скоро рязах една врата и ползвах метода на housedoktor от снимките с малки разлики. Плота на циркуляра откъм мастара с предварително пресмятане на разтоянието от мастара до среза на ненужна пдч полоскост( идеята е да легне на по- голяма площ когато имаш само няколко мм. да изрязваш). Проблема е да не опира двигателя в мастара и стегите, но на моят Спрари ТК70 настройката е подобно на потапящите и на 45мм. двигателят си минава свободно. Отделно правя предварително срез на обратно да на накърни покритието от горната страна- само 2мм защото пък тогава разцепващият клин на циркуляра опира. После настройвам на 45мм. и газ.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Отрязване на врати - как? ВЕЧЕ И НАГЛЕДНО" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: