• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко за дърводелството
housedoktor - майстор
Днес ми се наложи да подрязвам врата и реших да покажа процеса.Разбирасе може и кой с каквото намери да се среже,но това е верния начин

Прикачен файл

4.JPG
Ако е необходимо се заглажда с шлайфмашина
4.JPG (27 KиБ) Видяна 10792 пъти

Прикачен файл

3.JPG
При нужда от рендосване машината се движи от периферията към центъра
3.JPG (35.58 KиБ) Видяна 10792 пъти

Прикачен файл

2.JPG
С клампи се притяга линеал на растояние ,позволявщо да се използва водещата шина на циркуляраС диск за финно рязане операции 3 и 4 са излишни
2.JPG (41.69 KиБ) Видяна 10792 пъти

Прикачен файл

1.JPG
Определя се положението на сряза
1.JPG (31.97 KиБ) Видяна 10792 пъти
UNIOR - модератор
Браво колега браво много нагледно и много полезно.

п.с.
Готини инструменти мен, направо ме кефиш :supz:
dimitariv1 - напреднал
Ние у нас рязахме вратите с прободен трион.
Последна промяна от dimitariv1 на пет май 09, 2008 10:28 pm, променено общо 1 път.
Харалампи - специалист
dimitariv1 написа:
Ние у нас рязахме вратите с пробивен трион.
Прободен, коригирай се докато не са те боднали в смешните постове на форума.
brum - майстор
И аз да споделя малко опит - с прободен трион на SPARKY за почти 100лв и ножче за 5 ( на piranha или нещо подобно, clean cut го водят ) - не става. Май проблема е в триона - води ножчето накриво. И въпреки че се водих по линеал ножчето тръгва да се усуква в посока към линеала и среза става крив.

Варианта остана да пробвам с едно доста по-грубо ножче - то просто унищожава всякакъв материал до който се допре :) . Така среза стана горе-долу прав, но пък дава разлика около 2мм между предния и задния край на вратата ( преден казвам на този на който лежи триона ).

Предполагам проблема е в самият трион нещо... Може би си мислите вече, че е станало така защото плота на триона не е точно на 90 градуса - ми ... то там си има шлици. И на 90 градуса като влезне няма мърдане наляво-надясно. Та остава проблема да е или в триона или в задтрионното устоиство. Някакви идеи?

Следващият път мисля да пробвам с оберфрезата, и където не успея да изкопая на достатъчна дълбочина - само там с прободния трион или с нещо ръчно. Поне така врати няма да седят на 10мм от пода...

И някакви идеи за попълване на пространството под вратите? Че в целия апартамент ( ново строителство ) вратите лежат на 10мм над лайсната на паркета ( ламинат де, не точно паркет). И самите каси стърчат 3-4мм над паркета. Стои прекалено грозно...

А, само да не се чудите защо съм скъсявал врата при все че всичките стърчат над пода с 10мм - 3 от вратите трябва да се скъсят защото са за помещения с плочки. Едната вече мина по процедурата, остават още 2, но първо искам да реша проблема с "луфта" между вратите и пода и тогава да ги мисля тях.
masterval - майстор
Брум,
докато чакаш някой да ти отговори, прегледай темата от началото й.
Харалампи - специалист
И моя трион реже малко на ляво. Обаче аз си го знам и започвам така че да реже в права линия. Не се доверявайте на линеал при рязане с прободен трион. Пробвах веднъж на много отговорно място и повяче няма и да опитам. А не е китайски - Blak&Decer от зората на демокрацията е внесен от Германия.
velsi - Почетен майстор
Под вратата си сложи четка за под врата.
dechev - специалист
И на мен ми се наложи да подрязвам ..... да питам на циркуляра каква трябва да е посоката на въртене на този зъбците се въртят с/у мен от долу на горе /не знам стана ли ясно/ както е на снимката зъбите влизат от пред от долу.

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (32.76 KиБ) Видяна 9054 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (45.59 KиБ) Видяна 9055 пъти
UNIOR - модератор
Сравняваш посоката на въртене на диска с тази на машината , на диска има стрелка, т.е. обратна на часовника като застанеш срещу диска.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Отрязване на врати - как? ВЕЧЕ И НАГЛЕДНО" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: