Всичко за дърводелството
Гост
Трябва да превърна старите дървени врати на един шкаф в нови. Минах го с препарат за сваляне на стария лак и с шпакла ,но го поиздрасках и сега трябва да го загладя, но не ми е ясно какви шкурки да използвам и какво означават номерата за големината на абразива:(((. Предварително ви благодаря.
masteradmin - майстор
Мисля че номера на шкурката беше брои зърна на квадратен сантиметър. Както паркета така и шкафовете се минават първо с груба шкурка примерно 60 след това 100 след това 150 или 180 или 200, като 60 и 150 може да си ги спестиш. Отдавна не съм се занимавал и не съм много сигурен най добре питай там от където ги купуваш.
Стефан - майстор
Мастер, долу-горе си прав. Цифрата означава зърнистост. Колкото е по-голяма, толкова шкурката е по-финна. Но мисля, че дърводелските механични шлайфове са с шкурки не повече от Р150. А най-добре става с виброшлайф за автомобили, а не ръчно.
Гост
Благодаря ви за помоща. :) Ако имате въпроси към мен...аз съм тук- http://patient.zabolekar.info/ :-D Д-р Димитров
EDI - майстор
Привет градски :-D .И двамата сте на прав път :2thumbs: .Номера означава брой отвори на квадратен сантиметър на ситото за пресяване на зърната.Аз използвам 60 за грубо и 120 за фино.
Osiris - специалист
Абе по-малък номер по-грубо по-голям по-финно тъкмо вчера гледах Р1200 в бриколаж и мога да се закълна че моите ръце сигурно са по груби хих :?

Тема "Как се номерират по големина шкурките?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: