• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 58
Всички имаме коли, нали ?
LazarGanev - "Велик майстор"
ср сеп 22, 2021 5:45 pmn_a написа:
Табелката е от едно Пижо, мога да снимам и на Фъстъчката, нооо не мога да разбера кое е годината...?
От 03/11 е
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср сеп 22, 2021 6:37 pmLazarGanev написа:
..

От 03/11 е
А тази е друг модел, не е в снимката проблемът

Прикачен файл

газз 2.jpg
газз 2.jpg (104.34 KиБ) Видяна 1253 пъти
mkocev - специалист
Преди 10-12 години имах такъв Сценик.
Мотора беше 1.6e (90к.с.) на газ. Харчи много, върви малко. Страшна мъка за каране извънградско. Ако се возят 4 човека, дори и без багаж, няма изпреварване... Като се замисля, и само с шофьор положението не беше по-различно. Иначе е удобна френска кола (с всичките и френски "капризи") и е сравнително висока отдолу (клирънс). Заради по-високото купе доста се усеща страничния вятър при по-висока скорост (на дълъг път).
Кажи-речи случайно от две години търкалям следващата генерация (обаче Гранд) и като се изключи това, че е доста по-нисък отдолу (пак клирънса), нещата са в пъти по-добре. Поведението на пътя е много по-добро, аеродинамиката също.
Средния разход е кажи-речи същия, и на газ и на бензин е около 11. Само дето сегашния варел е с близо 50 коня отгоре почти става за каране:). Място за товар има достатъчно и при двете. Рекорда със сегашния Сценик е 6 четири метрови греди 8х10 на багажника отгоре и 46 бр. тухли четворки отзад (в багажника и на мястото на задните седалки) :)
Ако е за "без пари" и състоянието е задоволително си струва.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср сеп 22, 2021 8:42 pmmkocev написа:

Ако е за "без пари" и състоянието е задоволително си струва.
Парите са платими, но как се разбира състоянието? И майстор я видя и на компютърна диагностика я водих. Без забележки. На "проста" кола и аз виждам и ЧУВАМ. :?
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами тя тази е проста, какво и е сложното. Имам Меган комби със същия мотор, като катър е - бавен, но сигурен, с евтина поддръжка. Няма газ, харчи повечко, ама сме доволни
mkocev - специалист
Щом я е.гледал майстор, а и диагностика е минала, би трябвало да става. За мен е важно и състоянието на купето - да не е на канче и да няма много ръжди. А и интериора да е запазен за годините. Поне мен не ме кефи да карам коли с лош външен вид.
Предпочитам 20 годишна кола в добро състояние (визуално и техническо) спрямо изгнила 10 годишна (Мазда например :)) или някоя С класа на канче с изпочупени пластмаси.
То зависи и за какво ти трябва де.
Ако я вземеш и имаш късмет, вероятно само ще трябва да се научиш да си обучаваш ключа от време на време :)
nork - специалист
ср сеп 22, 2021 4:09 pmn_a написа:
2000г., 1,6, газ,.... Защо да НЕ го купя?
Я първо кажи за какво ще я ползваш тази кола, па после питай :?
Ако е да ходиш до куфланда един път в месеца или да тръгнеш спреш [-X
Ама ако ще се вози багаж и дечурлига става и то много добре. За състоянието от снимката няма как да позная, а за гАза са ти обяснили вече. По подразбиране тези коли са подценени и обезценени от великата "фак" група и изпържените мозъци.
miroki - майстор
Имам такъв Сценик. Този не е 90, а 107 коня.
Изключително пъргав за конете си. Всеки който се качи ми го повтаря. Поддържа 140 на магистралата безпроблемно, но влиза в 4000 оборота. Има къса 5 та. Въпреки това не гори масло. Изобщо не се долива за 10 000 пробег.
Остаря много и реших да го продам. Харесах си Crv 3.
Но колата си върви и се отказах да я продавам. А и я ползвам за казана, за фиданки, грозде и ми е жал да съсипя друга кола. Имам познати с такива хонди и не посещават сервиз по-рядко от мен.
Моето газово (бутилката) е в резервната гума и безпроблемно събира 6 чувала с грозде пълни до горе или пералня, без да се пипат седалките.
Двигателят е K4M. Един от надеждните двигатели в световен мащаб. В момента сцениците от по-новите версии със същият, са доста по-скъпи, нищо, че е стар.
Проблем има с пистовия и ангренажният ремък, ако не се сменят своевременно, както и ремъците, така и ролките им. А не всички са евтини. Като цяло не е евтина кола, противно на помислите. Трябва да се поддържа. Има си ресурс на неща, които трябва да се сменят.
Ръжда все още няма абсолютно никъде.
Има една педя от асфалт до праг и минава на много места, непосилно за други. Умишлено crv щях да вземам, защото ми трябва висока.
Питайте всичко, което Ви интересува ще ви отговоря адекватно реално. Не правя реклама.
На този ме притеснява цената. Толкова струва само газовото, на моят. Данъкът е 117 лв. Ще ви трябват и 500 лв за ролки, ремъци и водна помпа, като и при почти всяка друга кола.
Успех с изборът.
Щях да пропусна най-интересното.
Разход газ извънградско при разходка (пенсионерско) 80 км/ч 7/100
При 90-100 8/100
При 120 9/100
При повече повече :)
Комбинирано градско и извънградско изравнено по километри 10/100.
С климатик +1 отгоре.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Благодаря ви!
Страхотен форум! Тази кола е прекрасна, но ме надхвърля.
Май се развих
joro_tsanev - специалист
Аз също карам такава, мотора е К4M един от най-успешните. Колегата по горе е казал за обслужването, бих добавил че 500лв излиза обслужването ако се ползват оригинални части, което е за предпочитане. Ръжда не би трябвало да има никъде. Много честа повреда е губене на цилиндър поради проблем с бобините. Една струва около 50лв. Като цяло е евтина подръжката.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 58

Тема "RENAULT SCENIC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: