Всички имаме коли, нали ?
lyubohar - майстор
Не е така.Колата е купена от оторизиран дилър на марката.
Минавала си е прегледи тук редовно.
Ще проверя в талона каква категория е.
Ще може ли след като я докарат да се мине прегледа в пункт,или трябва да се ходи в КАТ?
Има ли някакъв срок при който не е минавала преглед и да е задължително да се ходи в КАТ?
Аз ще питам в някакъв пункт,но все пак да съм подготвен.
Jacomo - специалист
вт мар 12, 2024 9:37 amlyubohar написа:
Не е така.Колата е купена от оторизиран дилър на марката.
Минавала си е прегледи тук редовно.
Ще проверя в талона каква категория е.
Ще може ли след като я докарат да се мине прегледа в пункт,или трябва да се ходи в КАТ? Ще може, не трябва
Има ли някакъв срок при който не е минавала преглед и да е задължително да се ходи в КАТ? Не
Аз ще питам в някакъв пункт,но все пак да съм подготвен.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт мар 12, 2024 9:37 amlyubohar написа:
Не е така.Колата е купена от оторизиран дилър на марката.
Минавала си е прегледи тук редовно.
Ще проверя в талона каква категория е.
Ще може ли след като я докарат да се мине прегледа в пункт,или трябва да се ходи в КАТ?
Има ли някакъв срок при който не е минавала преглед и да е задължително да се ходи в КАТ?
Аз ще питам в някакъв пункт,но все пак да съм подготвен.

За какво искаш да ходи в КАТ?
За преглед - платен данък и ГО и колата изрядна, като за преглед - светлини, спирачки, пожарогасител актуализиран, аптечка и тн. Ако много те сърби, че е минало време без преглед, просто кажи, че е висяла в сервизи...
Киррил - специалист
Няма нужда КАТ - отивай и прави преглед където и да е. Само при прехода до пункта да не те хванат - обикновено се прави в събота. Аз така бях пропуснал от недоглеждане един месец и нямах проблем при прегледа.
Kumay - майстор
вт мар 12, 2024 9:37 amlyubohar написа:
...Има ли някакъв срок при който не е минавала преглед и да е задължително да се ходи в КАТ?...
Не, но ако я хванат, че се движи без преглед свалят номерата и трябва да минава Технотест, че е годна за пускане в движение.
kr1100 - майстор
вт мар 12, 2024 10:00 pmKumay написа:
вт мар 12, 2024 9:37 amlyubohar написа:
...Има ли някакъв срок при който не е минавала преглед и да е задължително да се ходи в КАТ?...
Не, но ако я хванат, че се движи без преглед свалят номерата и трябва да минава Технотест, че е годна за пускане в движение.
Няма срок,
Има репатрак за транспортиране
Jacomo - специалист
вт мар 12, 2024 10:00 pmKumay написа:
вт мар 12, 2024 9:37 amlyubohar написа:
...Има ли някакъв срок при който не е минавала преглед и да е задължително да се ходи в КАТ?...
Не, но ако я хванат, че се движи без преглед свалят номерата и трябва да минава Технотест, че е годна за пускане в движение.
Не е вярно.
Киррил - специалист
https://whilli.com/za-avtomobila/tehnic ... avtomobil/
В Закона за движение по пътищата има предвидени глоби в размер от 50 до 500 лв. за различни нарушения, свързани с техническия преглед:

50 лв. глоба за пропуснат срок на техническия преглед;
50 лв. глоба за шофиране на МПС с констатирани незначителни неизправности;
200 лв. глоба за шофиране на МПС с констатирани значителни изправности;
500 лв. глоба за шофиране на МПС с констатирани опасни изправности.


Прикачен файл:
0.jpg
kr1100 - майстор
Кирчо преди да си поснеш фермана ти прочете ли ,че автора на темата ще изпозва репатрак ????
Или бързаш да пльокаш спам ??

Тема "Технически преглед само за 6 месеца?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: