• 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 154
Всички имаме коли, нали ?
kalpev - специалист
Chefo77 написа:
Но иди на лекар за интернет шизофренията си...
kalpev написа:
И не забравяй, че това е специализиран форум “Направи си сам”...Ако имаш нужда, мога да ти потърся специализиран за психологическа помощ...

Това съм го писал на Тинки още преди около година :-D
Б'аси, колко прозорлив пич съм бил :-D :-D :-D
Junak - майстор
Не се заяждайте с тинки, щото сега ще се появи един колега, дет обикаля из България и може да ви посети :)
Chefo77 - майстор
toolegittoquit написа:
Chefo77 написа:
Ама той знаеше ли?
Не знаеш как се казвам, защото не съм казал, приятелю. Никъде не съм и казал дума за това да притежавам VW. Сам си ги измисляш. А пък не знам кой какво знае, дизела не издържа под напора на Хонда-та дори. Камо ли за нещо по-голямо. :partyman: Е ти една песничка поздрав и това е. :razz:
Sateliti - Audi
Хайде довечера от настолния ще ти копирам няколко твои цитата, в които "имаш" VW, че от телефона е тегаво. Ако дотогава не ги промениш, де. :wink:
И ... аз нямам приятели, на които не им знам имената :wink:
Тани - модератор
toolegittoquit написа:
:-D
Па ти си работи в диапазона с най-голяма мощност с дизела. Той е с най-висока консумация. Аз си карам в ниските обороти, не състезателно, но икономично. :wink:
toolegittoquit написа:
Играй каквото искаш. Като искаш да върви, попадаш в режима с висока консумация. Разликата е къде е изместен и колко ще ускоряваш. Ти ускоряваш от 1500 до 4500, аз от определени обороти до края на оборотомера. И като дойде време за смяна на предавка, аз мога да продължа още да натискам. И никъде не съм казал, че трябва да бъде икономично, ами вървежно. Не може хем .... до края, хем душата в рая. Ако искам да върви, мога да натискам. Като искам икономия си знам до 3500 оборота и съм готов. Турбо-дизел срещу бензин по динамика не печели. :-D Факт е, че нямам турбина и пак не печели.
Ъъъ... да те попитам, че не разбрах - къде според тебе е режима на най-ниска консумация на дизела? Във високите обороти?
А в кои обороти е най-мощен?
kuger - майстор
toolegittoquit написа:
Chefo77 написа:
Тинки: :partyman:
Не се казвам тинки, ама айде. Все едно. Гледам си моята кола. От тия спорове няма смисъл. След като наказах вчера едно дизелово TDI 1.9 - достатъчно беше.
Кейс клоузъд :wink: Нафтата и мазута за трактори и танкери. :lol: :partyman: :drinkers:
Пич, хайде като се прибера в Бургас да ги сбориме, твоята и моята, навит ли си? Без да разтоварвам багажника от инструментариума, де го нося със себе си. Не се притеснявай и за пушеци, когато си зад мен. Моята не пуши, комина и е като на газеник с добро изгаряне. Ще ти пиша данните за да имаш време да се откажеш: 1,9 dci, 130 кончета на 5 години, Рено Меган III. Да не се окаже после, че е трябвало да ти пусна старата 83 коньова дизелова Лагуна :-D Няма страшно, и тя не пуши!
toolegittoquit - майстор
Тани написа:
Ъъъ... да те попитам, че не разбрах - къде според тебе е режима на най-ниска консумация на дизела? Във високите обороти? А в кои обороти е най-мощен?
Нямам графики. Режимите на висока мощност обикновено се съчетават с висока консумация.
kuger написа:
Ще ти пиша данните за да имаш време да се откажеш: 1,9 dci, 130 кончета на 5 години, Рено Меган III.
Ти по-добре се безпокой за емисиите вредни газове. VW в момента го пекат на хубав огън за издънки в САЩ. А иначе 1.9 много мощни взели да ги правят. Нямаш проблем, но не с моята. Само ако взема от познат 16V.(2.0 150Hp [-X )
kuger - майстор
Кви вредни газове, бре, отзад мирише на Деним :-D , писах по-горе, ако не вярваш ела виж сам, без да се обаждаш предварително. Че току виж съм избърсал коминя :-D
Тани - модератор
Въобще не те питам за графики. Ти така или иначе не можеш да ги четеш. Питам за твоето лично МНЕНИЕ:
- На еди си обороти дизела е най икономичен
- на еди кой си обороти ускорява най добре
toolegittoquit - майстор
kuger написа:
Кви вредни газове, бре, отзад мирише на Деним , писах по-горе, ако не вярваш ела виж сам, без да се обаждаш предварително. Че току виж съм избърсал коминя
Не съм състезател. Взел съм си подходящ за купето двигател, каквато и да е колата или купето. Не казвам. И пак дизелите от моята ера дори не толкова сериозен бензинов атмосферен двигател не могат да стигнат. Ти сега ще искаш да правиш сравнение между автомобили от различни поколения.
kuger - майстор
toolegittoquit написа:
kuger написа:
Кви вредни газове, бре, отзад мирише на Деним , писах по-горе, ако не вярваш ела виж сам, без да се обаждаш предварително. Че току виж съм избърсал коминя
Не съм състезател. Взел съм си подходящ за купето двигател, каквато и да е колата или купето. Не казвам. И пак дизелите от моята ера дори не толкова сериозен бензинов атмосферен двигател не могат да стигнат. Ти сега ще искаш да правиш сравнение между автомобили от различни поколения.
По принцип не долюбвам гонките, спокоен водач съм, докато някой не ме изнерви. Тогава правя дистанция поне от километър между мен и другия, като го оставям да се чуди къде съм изчезнал. Без да се лигавя, просто го издухвам. Имал съм доста случаи на мераклии за "дръпки", просто не ги отразявам.
Не се перча, такава ми е натурата. Но, когато гоня, гоня до дупка.
Сравнения между поколенията двигатели нямам намерение да правя. Искам, като тръгна от точка А да стигна до точка Б без проблеми и нерви. Без значение кой какъв мотор има под капака. Харесвам дизела, такъв и карам, това е!
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 154

Тема "Измами с разход на гориво." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: