Всички имаме коли, нали ?
velas - специалист
Lisko написа:
Мерси за сайта! Гледам че много хвалят и Мини 805.
Аз съм с такава. С GPS, процесор Ambarella A7, видео OV4689, сензор CMOS 3,2Mpx, резолюция 1296р/30, обектив 120гр., F2.0 се справя добре със задачата.
https://www.youtube.com/watch?v=w-YOZ0dk8XI

П.П. Има ефекти в клипа, не от регистратора. :tonqe:
Lisko - майстор
leosat varna написа:
Lisko написа:
Мерси за сайта! Гледам че много хвалят и Мини 805.
Аз съм с такава. С GPS, процесор Ambarella A7, видео OV4689, сензор CMOS 3,2Mpx, резолюция 1296р/30, обектив 120гр., F2.0 се справя добре със задачата.
https://www.youtube.com/watch?v=w-YOZ0dk8XI

П.П. Има ефекти в клипа, не от регистратора. :tonqe:
Картинката изглежда супер. Моа ли да питам няколко въпроса:
- Има ли го тоя номер с буфера за които писах отначало или снима постоянно.
- колко часа 1080р видео се събира примерно на 32гб, или ако е по-лесно - колко е голям едночасов файл.
- gps данните на отделен файл ли се записват.
- може ли в картинката да няма никакви текстове - нито дата, нито скорост и т.н.
- някакви други интересни особености?
velas - специалист
Това с буфера е малко приказки за летящи слонове... :goodman:
Какво означава буфер? - справки интернет. Къде се записва буфера на видеорегистратора? RAM, ROM, EEROM, EPROM?... дрън-дрън, то регистратора стана 1000лв...
Всички (да кажем почти) видеорегистратори записват на външна памет видео файлове с дължина 1-2-3-5 мин, на колкото се настрои. Има различни опции кога да тръгне записа - при включване, при движение в определена зона и пр. Когато свърши свободното място, започват записа отначало. Повечето регистратори имат опцията да "заключват" текущия запис с дължина от 1-2-3-5 мин. при сътресение, демек удар на автомобила. Същото се получава и при влизане в дупка или ако го удариш с ръка, зависи с каква чувствителност си го настроил. Същото се случва и при натискане на определен бутон, т.е. ако видиш случка, натискаш бутона и регистратора запазва файла от 1-2-3-5 мин.
Затова след време трябва да се форматира картата, защото се запълва със запазени файлове.

Та на въпросите ти:
- снима постоянно. Има опция да снима и при други условия, но за мен са безсмислени.
- снимам на 1296р/30. На по-ниска резолюция и скорост е безсмислено, особено ако искаш да видиш номер на движещ се автомобил. Картата ми е 8 GB и събира час и нещо запис (по спомен), ако искаш ще видя точно с какъв размер е 3 минутен запис.
- gps данните се записват във видеофайла, т.е. не ти трябва специален софтуер, за да ги видиш.
- може
- на ербапите им вдигам палец и им показвам видеорегистратора...веднага се кротват. Когато ме спре КАТ без причина, включвам и микрофона на регистратора, за което надлежно уведомявам полицая и проверката минава много интелигентно и без проблеми. ;)
Lisko - майстор
Мерси за отговорите, но на мен не ми трябва нито за КАТ, нито за скачане в дупки.
Данните от джипиеса ако се записват САМО във видеото (и никъде другаде) е безмислено. От отговора стигам до извода че НЕ се записват в стандартен GPX файл.

Казах още с първия пост какво искам - ще го обясня още един път, тоя път с пример и без да ползвам думата буфер. Към края всички ще са разбрали за какво е необходим буфер и колко голям трябва да е.

Карам си някъде и почвам да се чудя - дали си заслужава да се снима тая местност. Започва да става все по интересно.
Казвам си - да, това трябваше да почна да го снимам преди малко. В 12:10 часът натискам копчето за запис. В 12:15 решавам че това е достатъчно и натискам записът да спре. На картата се записва файл с дължина 8 минути - това е действието от 12:07 до 12:15 - тоест записа започва от 3 минути преди да натисна старт. В крайна сметка ако картата ми събира да речем общо 60 минути, и съм карал примерно 7 часа, на края на деня ще имам записани примерно 10 къси клипа с най-интересните гледки.
Ако записва непрекъснато и съм с малка карта, трябва да спирам посред път да я разтоварвам, което е безумие. Ако е огромна и запише целия ден на един огромен файл, после трябва да си играя да търся в него къде беше интересното и да прая копи пейст. И това за един ден. Ми кво правя ако съм 15 дена на екскурзия.
Ако просто натискам старт и стоп, това най-се доближава до желаното, но го няма сладкия момент с предварителния запис.

А може би си говорим за едно и също нещо "Същото се случва и при натискане на определен бутон, т.е. ако видиш случка, натискаш бутона и регистратора запазва файла от 1-2-3-5 мин" Ако си говорим за едно и също нещо - да, разбира се че трябва да снима постоянно, за да хване минути преди "старта" само че мястото където записва постоянно, не бива да е цялата или дори полвината карта, а само няколко минути, за да може цялото останало място да е свободно за нарочно записаните файлове.
inspo - майстор
Lisko написа:
Ако е огромна и запише целия ден на един огромен файл, после трябва да си играя да търся в него къде беше интересното и да прая копи пейст. И това за един ден. Ми кво правя ако съм 15 дена на екскурзия.
Ако записва дълго време файла не е един, а са множество от файлове. Според това колко минутни си им задал да са.
Така че не е проблем да записваш постоянно на по голяма карта, а след това да прегледаш и запазиш което ти трябва.
И каква е тази почивка на която ще седиш 15 дена в колата и ще записваш?
Lisko - майстор
Имало е по 15 дена, имало е и по-малко, а понякога е имало и повече. Някои хора отиват на почивка (повечето), разтоварват такъмите и засядат.
За други почивката е в движението. :partyman:
velsi - Почетен майстор
Абе я си купи една GoPro камера и не се занимавай с глупости. Пари ли нямаш, или какво?! И за какво са ти gps координати? Не знаеш къде си бил и не можеш го намери на картата ли?
Lisko - майстор
velsi написа:
Абе я си купи една GoPro камера и не се занимавай с глупости. Пари ли нямаш, или какво?! И за какво са ти gps координати? Не знаеш къде си бил и не можеш го намери на картата ли?
Като минат години, не помня точно по кое шосе съм минал. Записвам координатите (за момента с таблет, че има по-яка батерия) и после си има безплатни софтуери които ги рисуват в гугъл мапс.
Въпрос на хоби. Тва е малко като да питаш рибар - що се снимаш със всяка голяма риба дето си хванал, като че ли не ги знаеш.
:partyman:
velas - специалист
Приятел, теб хем те сърби, хем те боли... :-D
Искаш от нещо, което е създадено за нещо друго да изпълнява на 100% твоите (други) изисквания... трудна работа.
Като искаш да си пускаш брада, ще си намериш подходящото гребенче, колкото и да ти струва.
А с наличното по пазарите винаги можеш да си нагласиш желанията... със сигурност има видеорегистратори, записващи данните за координатите в отделен файл (може и 805 да има възможност, но да не го знам, не ми трябва), купуваш си подходящия брой с подходящия капацитет карти с памет и си ги връткаш...
Lisko - майстор
Мерси за психоанализа, но докато не съм купил не ме боли. Засега само ме сърби.
От никой не искам да ми уйдисва на мераците, просто питам за лични впечатления.
Четох ръководството на А119. Както разбирам предефинира се размера на файла,
примерно 3 минути и камерата почва да записва един след друг 3 минутни файлове.
Ако натисна "emergency" бутона, текущия файл се заключва за да не бъде изтрит
когато картата се запълни. В края на екскурзията камерата ще е пълна с полезни
"заключени" файлове и безполезни незаключени файлове от последния ден.
Добре, но едно нещо не разбирам и впрочем то не е важно само за моя случай но
и за случаи на злополуки.
Пример: в 12:00 започва поредния 3 минутен запис. В 12:02:40 става злополука.
Текущия запис се заключва или поради г-сензор или поради ръчно натискане на
бутона. Хубаво, предисторията и самата злополука е записана но тоя запис свършва
20 секунди по-късно в 12:03:00.
За зла беда, точно тогава предния шофьор излиза с една щанга и както е пищисан
ми я тряска в предното стъкло. Това се записва, но аз нямам време да натискам пак
копчето за да заключи текущия запис и впоследствие той е изтрит.

Сиреч - не ми харесва факта, че никога не знаеш кога е почнал и кога ще свърши
текущия запис.

Тема "Камера за колата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: