• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Всички имаме коли, нали ?
Сузи - специалист
Ясно е , само дюзите да не издадът багажа ?
strelec написа:
Сузи написа:
Моля те разкажи по-подробно. Някакви магнити ли ползваш ?
Нищо сложно няма. Изрязваш дъното на 11 л. бутилка от минерална вода. Окачваш я да виси с гърлото надолу. На капачката й пробиваш дупка и слагаш штуцер със шлауфка. След това груб и фин горивен филтър. Шлауфката продължава и стига до 10 л. бутилка поставена на земята.
Наливаш маслото (стара битова нафта и т.н.) то се прецежда. Оставяш го да се утаи 1 седмица. Изливаш внимателно да не се размъти утайката. Караш и си свиркаш.
пп Надявам се, че след това цветно обяснение всичко е ясно.
Айде стига бе, и колко километра пробег му даваш? Значи според тази технология, единственото нещо което му има на горялото масло са стружките - смях. Дядо ми имаше една приказка " с пръдня боя не става".
strelec - специалист
autotim написа:
Айде стига бе, и колко километра пробег му даваш? Значи според тази технология, единственото нещо което му има на горялото масло са стружките - смях. Дядо ми имаше една приказка " с пръдня боя не става".
A според твоите лабораторни изследвания какъв е състава на маслото? Колко е пробега? И г-н Дизел за какво гориво е проектирал двигателя си?...
Направи - напреднал
Сузи написа:
майсторе написа:
Като ми дойдоха добавките от фирма ДУРА ЛЮБ България,веднага изсипах в резервоара дизеловата горивна дуралюб ъпер цилиндър и заредих нафта до капачката.После при майстора налях и новата двигателна добавка на дуралюб Pour&Go.
За сега мога да се похваля ,че сутринта запалих сам.Вярно при само -7.Минал съм само 300км и още немога да кажа какъв ефект дава дуралюба,за сега само двигателя започна да работи помеко
Продължавам наблюденията и ще ви кажа
Колега докато те мързи да четеш форума ще ти е трудно .
Ползвал съм двигателната добавка за моторното масло на дура люб преди 7г. Струваше 65 лв и изпращаха с наложен платеж за 8 лв. Нямаше това Pour&Go. Върши работа ако мотора ти е стандартно износен , иначе не прави чудеса , да лепи счупени сегменти , прогорели клапани и всички останали глупости. Профилактично става ,колата я карах 65 000 км с добавката и останах доволен , после я продадох Потърси сайта им гугъл ще ти го даде.
Какво прави този " ъпер цилиндър " ?
hidrazin - майстор
Направи написа:
Какво прави този " ъпер цилиндър " ?
Това не е цилиндър а някаква смотана добавка която ти помага да си прецакаш иначе здравия двигател.
А ако случайно не го прецакаш, другата основана нейна цел е да ти извади парите от джоба. :lol:
:partyman:
crez - майстор
Някой ползвал ли е това масло http://www.sortoil.com/sort-10w-40-synthetic/ Чувам много добри отзиви за него.
jojovr - специалист
Малко помощ и от мен. :rock:

Жокер №1 : Всеки производител на масла има в сайта си "Oil Guide". Т.е. въвеждаш колата си, модел, година, и "гидът" ти дава най-препоръчаните от дадения производител масла.

Жокер №2 : Много подробен и полезен форум с всякаква информация за най-използваните масла: http://www.oil-club.ru/forum/ . И още, лабораторни тестове на отработени масла - показател кое е "гуно" и кое не е: http://www.oil-club.ru/forum/forum/57-l ... e-analizi/ .

Жокер №3 : Електронен магазин за оригинални истински масла от Германия. При поръчка на стойност минимум 250 Евро, доставката до България е безплатна! : https://www.ato24.de/en/ .
Цените са наполовина от тези на нашенските кожодери!
Може магазина на форума да се ангажира, да събира заявки и да прави обща поръчка. При това положение ще дадат и отстъпка от мин. 3%.

Хайде успех на всички! :2thumbs:
mupk0 - специалист
За жалост крайният клиент в Бг е доста ощетен откъм цени на авточасти. Горницата е стабилна. Аз вчера обслужвах колата и дадох 130лв , а клиентската цена беше 210лв. Тъжно...
a.kondov - помощник
Приятели, от кои масла сте най-доволни (като марка) ? :)
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Маслата- кое, какво, как да изберем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: