• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Всички имаме коли, нали ?
Chefo77 - майстор
От години и двата дизела са ми с Eni.
ESPACE - майстор
a.kondov написа:
Приятели, от кои масла сте най-доволни (като марка) ? :)
Аз съм пробвал през годините всякакви и скъпарски и евтинджоси на 6 различни коли.Мотора ок ли е няма почти никакво значение. Сега карам една Астра G с 1,4 Ecotec и последните 4-5 смени върви само с масла на промоция от Кауфланд и Лидл(техните брандове k-classic и W5) - 10W40 или 5W40. Сменям на 10000км, не се налага да доливам. Аз доволен. За 30лв 5л. 5W40 от Лидл - не се и замислям.
a.kondov - помощник
ESPACE написа:
a.kondov написа:
Приятели, от кои масла сте най-доволни (като марка) ? :)
Аз съм пробвал през годините всякакви и скъпарски и евтинджоси на 6 различни коли.Мотора ок ли е няма почти никакво значение. Сега карам една Астра G с 1,4 Ecotec и последните 4-5 смени върви само с масла на промоция от Кауфланд и Лидл(техните брандове k-classic и W5) - 10W40 или 5W40. Сменям на 10000км, не се налага да доливам. Аз доволен. За 30лв 5л. 5W40 от Лидл - не се и замислям.
Това ми се вижда малко рисковано с маслата от Лидъл и Кауфланд.. :rolleyes:
milen56 - специалист
Преди няколко години пежата ги карах с Тотал и бях доволен. Сега тойотата и хюндая ги карам с Репсол и пак съм доволен.
stoianov_n - специалист
Аз да ви кажа, няма значение марката...всичките идват от едно място.... :wink:
Преди години, като се занимавах с масла, като ми караха варелите ме питаха каква лепенка да сложат. :lol:
vandu - специалист
Имам голф 4 бензин. Миналата година тотал кварц (10W40) за 10-11 хил. ми изгоря около 700 гр. След него сложих elf, после кастрол и с тях никакъв проблем. За 13 хил. ми изчезваха около 200-300ml. грубо. Сега пак ми сложиха тотал кварц и ще видя.
Евтините масла губат вискозитет след 5-7 хил. км и почва да го гори. Хубавото масло си запава вискозитета по-дълго време.
borchoyor - специалист
За API SM нищо не пише или съм пропуснал?
kr1100 - майстор
съб авг 03, 2019 2:36 pmvandu написа:
Имам голф 4 бензин.
:? :? Че голф 4 още в движение ли е? Навсякъде ръсиш теми с проблеми с Голфа.
Аз съм със стар модифициран ADY двигател / има разлика от тези на Пас Б4 и Голф3/. и си карам с Лики Моли 10W40, сменям на 12к км.
vandu - специалист
нед авг 04, 2019 3:51 pmkr1100 написа:
съб авг 03, 2019 2:36 pmvandu написа:
Имам голф 4 бензин.
:? :? Че голф 4 още в движение ли е? Навсякъде ръсиш теми с проблеми с Голфа.
Аз съм със стар модифициран ADY двигател / има разлика от тези на Пас Б4 и Голф3/. и си карам с Лики Моли 10W40, сменям на 12к км.
Пепел ти на устата!!! В движение си е. Всеки ден си му правя по 65км.
Има още 1-2 неща за дооправяне, но като цяло е доста добре.
Последния проблем който не съм оправил е проблем с паленето. Но не мога да разбера дали е ключа, имобилайзера или клемното табло че го прави много рядко.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Маслата- кое, какво, как да изберем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: