• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 19
Всички имаме коли, нали ?
SHADOWAWS - специалист
:?: А някой може ли да ми каже какво масло трябва да сипвам на моето Сузуки Вагон Р+ от '99г. 1,0i 48cc (бензин) , че скоро ще му врътна 70 хил. КМ и трябва да сменя маслото? (в момента е на 66100КМ). Първа кола ми е, а предишния собственик забравих да го питам (а и му нямам телефона вече).
5W40, 10W40 или някакво друго?
Ако може и марка да препоръчате, Благодаря предварително :!:
Gnus - специалист
Мисля, че е най-добре да прочетеш какво препоръчва производителят. После, дори да решиш да не го спазваш, поне ще имаш отправна точка за избора си.
velsi - Почетен майстор
В Аутодата за твоята кола пише 10W30. Според мене с 10W40 можеш да си караш без проблеми.
edit: сега видях, че дават 10W40 като алтернативен вариант.
SHADOWAWS - специалист
Много Благодаря и на двама Ви :!:
25th Hour - специалист
velsi виж какво пише като масло на moderate climate...
Transporterr - специалист
25th Hour написа:
http://www.ematrans.bg/index.php?option ... &Itemid=48

Ето виж колко струва това масло иначе...36 кинта е тубата.
без ддс само че, сиреч 43лв пак малко по евтино от безнинджиниците, ама така е. не съм знаел, напролет ще ги имам в предвид ематранс мерси много :2thumbs:
velsi - Почетен майстор
25th Hour написа:
velsi виж какво пише като масло на moderate climate...
Пише 10W30
майсторе - напреднал
Винаги съм вярвал в по-скъпите и хубави масла .Сменям ги навреме,но вчера при -19 не запалих.Съседа докато ми помагаше ми препоръча някаква добавка Дура Люб.По принцип съм резервиран,но той каза че е много доволен.Сипа ми нещо в резервоара.Човек е на който може да се вярва.Моля за съвети.
Chefo77 - майстор
майсторе написа:
Винаги съм вярвал в по-скъпите и хубави масла .Сменям ги навреме,но вчера при -19 не запалих.Съседа докато ми помагаше ми препоръча някаква добавка Дура Люб.По принцип съм резервиран,но той каза че е много доволен.Сипа ми нещо в резервоара.Човек е на който може да се вярва.Моля за съвети.
Да вадим ли топката или ще кажеш каква е колата?
Като е замръзнала - само топла вода ще я спаси - и топло време, разбира се.
Няма връзка между замръзването и маслото.
майсторе - напреднал
Форд транзит BUS дизел.Съседа каза че нафтата е лоша и това в резервоара ще я оправи за 1-2 седмици,но компресията ми е паднала и затова ми трябва добавката на дуралюб за маслото на двигателя.Той имал подобен проблем и с дуралюб го решил и сега пали без проблем.Убедих се когато ме тегли.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 19

Тема "Маслата- кое, какво, как да изберем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: