• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
didoni_ - специалист
Понеже ключът ми за палене отказа да подава ток към стартера и не завърта(само контакт дава ) за това искам да сложа бутон,но не ми е ясно на кои кабели да го свържа.
Има ли стандарт ,без да ги меря да се знае къде?

Прикачен файл

Screenshot_20190729-002519_Gallery.jpg
sstefanov - майстор
Откарай колата на сервиз.
sian - специалист
Аз съм с такъв бутон. Трябва да се свърже така че бутона да работи само при подаден контакт от ключа. Иначе е опасно. При неволно натискане и ако е на скорост може да тръгне. Особено ако има деца, обичат да пипат копчетата. Колата е ретро Пасат 93г.
ZEDYCUS - майстор
Смени си клемореда, струва стотинки.
Преди време на пасата Б4 бях сложил уж временно копче и заради него(задържа включено) сменях и стартер. А на маховика имах един изронен зъб. :wink:
kozl - майстор
пон юли 29, 2019 12:30 amdidoni_ написа:
Понеже ключът ми за палене отказа да подава ток към стартера и не завърта(само контакт дава ) за това искам да сложа бутон,но не ми е ясно на кои кабели да го свържа.
Има ли стандарт ,без да ги меря да се знае къде?
"Стандарта" е по схемата. Марка - модел - схема.
А ти как разбра, че проблема е в ключа? Може да се губи линията до шалтера или четките на стартера да са заминали.......
Може би като разкачиш тънките проводници( от контактора на ключа и разкачиш тънкия проводник към шалтера на стартера с веригапроверител да откриеш връзката м-у проводниците разкачени от контактора и този откачен от шалтера.
shotik - майстор
Искаш да сложиш бутон ?
Добре , но знаеш ли какъв бутон трябва да е ?
Този на нощни лампи не става, слаб е , трябва да търсиш бутон от рейс или камион, те са за ток към 15 А.
didoni_ - специалист
пон юли 29, 2019 7:55 amZEDYCUS написа:
Смени си клемореда, струва стотинки.
Преди време на пасата Б4 бях сложил уж временно копче и заради него(задържа включено) сменях и стартер. А на маховика имах един изронен зъб. :wink:
Защо клемореда,ключа си дава на контакт и като бутнеш пали.И моята е Б4.
iliya_i - майстор
пон юли 29, 2019 1:03 pmdidoni_ написа:
Защо клемореда,ключа си дава на контакт и като бутнеш пали.И моята е Б4.
Това, че пали на бутане, съвсем не означава, че стартера, шалтера и т.н. са в ред.
ZEDYCUS - майстор
И клемореда ми даваше контакт, но не подаваше плюс на стартера. Палех известно време с подаване ток директно на стартера(затова и бях разбрал, че проблема е в клемореда) на пасата е лесно достъпен. После сложих копчето, след това смених нов стартер и чак тогава си монтирах и нов клеморед. :butthead:
Чети, ако искаш и копче сложи, твоя си работа. http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f= ... 0%B5%D0%B4
didoni_ - специалист
Благодаря Ви , хубав ден :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Бутон за палене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: