• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
$64EN - специалист
здравейте колеги и колежки
искам да ви попитам дали някой има представа как се запоява броня .
случеят ми е такъв: имам 3 предни брони , една , която съм в момента счупена не оригинална и твърда - крехка , една доста запазена със счупена основа и една счупена със здрава основа . искам от последните две да направя една , да им сваля основите и да ги разменя , зада си направя една готина оригинална , гъвкава броня . един приятел ми каза че се правили с пистолет за горещ въздух с много малък и концентриращ въздушната струя в точка накрайник , аз се замислям за поялника за ППР труби :? :-D
благодаря на отзовалите се :)
sian - специалист
---Здравей,когато ми удариха колата само с бронята не можах да с есправя,един познат я залепи по следния начин-с пистолет за горещ въздух е поставен адаптор с отвор на изхода около 5мм,по дължината на адаптора(дюзата) има и страничен отвор(в по широката му част)за да не се товари пистолета и да му изключват защитите.Самото лепене-нагрява двете споявани части +лента около 5-8мм от пластмаса взета от счупен подкалник(според него това е много подходящо)и нагрява трите неща еднивременно движейки пистолета и лентата по мястото на спойката,на мен лично много ми наподобява на заваряване с оксижен.
юбях решил да си правя такава дюза от медни адаптори за тръби използвани в соларни и отоплителни инсталации,но не ми остана време(надявам се да не ме ударят пак).
$64EN - специалист
благодаря колега значи е по същият начин , по който и аз чух . ще пробвам и ако има някакъв резултат ще пиша
evdoki - специалист
Преди седмеца си правих и двете брони.
Знаех за гореописания начин, но не ми се струва издържлив.
Според мен по добрият начин е пак с пистолет за горещ въздух, с отвор около 8-9 мм на накрайника, директно се нагрява метална мрежичка с растер 1.5-2 мм така че да застъпи отдвете страни на пукнатият участък.
По този начин мрежичката се вгражда на около 1/3 от дебелината на бронята и не позволява понататъчно напукване
$64EN - специалист
дам и това е хитро и логично. ще пробвам и така ако намеря мрежичка
Spokoiniq - майстор
Мрежа за сито за пясък? Мисля, че ще е здраво, а я имаше и поцинкована.
bugsbunni - специалист
Бачкам в автосервиз и нашият броняджия лепи с пистолет за горещ въздух и поялник ( ако цепката е малка ) но да не се заблуждаваме - трябва си майсторлък , иначе никой бояджия няма да е в състояние да скрие творението ти.
$64EN - специалист
мерси колеги .
bugsbunni аз не целя да крия творението си :) , а да направя от 2 една
ivojeliazkov - помощник
колега и моето мнение е за металната мрежичка мой приятел редовно преработва разни пластмаси по коли и най често така се прави
$64EN - специалист
ще сложа задължително мрежа
  • 1
  • 2

Тема "лепене (запояване) на броня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: