Всички имаме коли, нали ?
Kirilpm. - специалист
Това със щипките си плаче за патентоване,за същата задача имах нужда от двама помощника,за да изпънем плата.
Andri01 - майстор
Щипките са по скоро за задържане,до като изсъхне. А плата се опъва лесно,като се притисне с валяк към намазаната с лепило кора. Е,все пак за полагане то му равномерно е необходим втори човек/ ако няма такъв,и жената върши работа :)/.
Kirilpm. - специалист
Аз мислех че са за изпъване на плата.При мен задържането стана по подобен начин,наковах го по краищата,където го застъпват лайстните с такер(става и с телбод).Притеснявах,че ще се разлепи повторно и исках поне като се разлепи да не се изхлузи нацяло,обаче хелмевекта надмина очакванията ми,вече 5та година кара така и проблеми няма,а не е като да е някакво супер скъпо лепило.Аз прилепях плата,като помощник го валираше с бирено шише,лято беше и това имахме подръка :lol:
miroki - майстор
И аз ползвах телбод. На едно място даже проби кората, добре, че са по свивките и не се вижда.
На хлътналите места задължително тежест, за да не надигне.
a.kondov - помощник
Много полезна тема, поздравления! Ако можете да актуализирате снимковият материал, ще е много по-добре! :)
kr1100 - майстор
Така и така темата е за тапицерия на таван.
Трбява ми безцветно лепило за бяла тапицерия. Имам отлепяне на тапицерията над водача, колкото е около дръжката на тавана за пасажера. На същата марка автомобили горе по предното стъкло съм подлепял с С200/300, но зад сенниците не личи лекото пожълтяване.

Тема "Стъпки при претапициране на таван на лек автомобил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: