• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 148
Всички имаме коли, нали ?

Обухте ли вече зимните гуми ?

58%
да
153
42%
не
110

Общо гласове: 263

Chefo77 - майстор
Gladiator_BG написа:
чисто ново пирели - 80лв / унироял - 130лв / мишелин - 110лв / клебер - 90лв / континентал - 100лв
това са цените за 13" гуми ...
втора рака коя да е от тея марки ги намирам за 30-35лв ... и то става дума за 2-3 годишна гума с поне 6мм грайфер ...
на мен ми се струва че "прецакания" съм аз ако си строша парите за НОВИ гуми ...
а за марки като корморан ... барум ... тайгър ... въобще няма нужда да се коментират ... с тея "шмиргели" се чувствам много по застрашен и от трета ръка гуми ...
Първо - специално Kormoran SnowPro B2 е в пъти по-добра гума (нова) от която и да е 3-4-5 годишна западна измишльотина, дошла от незнайна тотализирана кола и/или стояла 1-2-3 лета на слънцето. Карал съм 2 зими Рено Канго с такива и ти е бедна фантазията на какво съм го подлагал това ренде ... Е "шмиргела" веднъж не ме подведе.
Знам, че вероятно е трудно на много хора да осъзнаят каква е разликата между чисто нова и 5 годишна гума, макар една и съща марка... Разликата е ОГРОМНА. Аз лично съм имал неприятни впечатления от 3 (три) годишни Мишлен Енерджи с 6 мм грайфер. Никога повече няма да направя тази грешка.
ArturDent - Почти Безобиден
Абе, който не е карал с нови зимни гуми няма да намери разликата. Търкалял съм едни зимни гуми само градско, на къси разстояния. Демек малко километраж.
Е разликата между първата и третата година беше огромна. Грайфер има като за снимка, съхранявам ги в мазето на сянка и хладно, но си старее гумата и това е. Става по-твърда.
torbalan - Дървен философ
:-D

e те за тва - след третата зима реших да ги търкалям лятото въпросните зимни гуми (така или иначе почти не пътуваме таз година)

и наесен нови....
с моя размер всесезонни май няма, така че ща не ща ще купувам зимни, а на лято - летни...
ArturDent - Почти Безобиден
Захладня и взех да се оглеждам за гуми, да обуя колата на жената.
Търся 195/65/15 с борд.
Може ли някой да ми каже конкретни модели, които на този размер имат борд.
По сайтовете сложили една снимка красавец, но все от 205 нагоре (изглеждат по-добре), но по-малките нямат борд.
Първо трябва да гадая по снимка (малка) дали има или не борд и после да се ровя за допълнителна информация дали за определения размер са с борд.
На сайтовете на производителите пише само колко са хубави.
Илиян Илиев™ - майстор
А защо държиш да са точно с борд?

Предполагам, че би трябвало да има някакво означение дали са с борд или не, за съжаление не съм запознат.
Chefo77 - майстор
Няма и да намериш.

Илияне, предполагам за да не надере жена му джантите :)
Виж Мишлен Алпин А4, те имат нещо като борд по-нагоре по самата гума, пак изпълнява същата функция.
ArturDent - Почти Безобиден
Илияне, отдавна не си карал в България зимата.
Дупки, прикрити от замръзнал лед, коловози, алуминиеви джанти, жена ...

А по принцип съм имал същия размер с борд, но летни.
Илиян Илиев™ - майстор
Наистина не съм. От доста време карам все със зимни гуми заради ходенето в България и все не ходя в този сезон или поне не с колата. Сега съм решил да не купувам повече зимни гуми.

Успех в търсенето. Аз пазарувам от тук http://www.gommadiretto.it/ (сайта има и българска версия). Имат богат асортимент, цените поне като за тук са също доста добри. 3 пъти съм купувал.

В краен случай евтини железни джанти за зимата и те така.
Chefo77 - майстор
На теб в Италия хич не ти трябват зимни гуми, вие къде имате зима там? :) :)
25th Hour - специалист
ArturDent написа:
Захладня и взех да се оглеждам за гуми, да обуя колата на жената.
Търся 195/65/15 с борд.
Може ли някой да ми каже конкретни модели, които на този размер имат борд.
По сайтовете сложили една снимка красавец, но все от 205 нагоре (изглеждат по-добре), но по-малките нямат борд.
Първо трябва да гадая по снимка (малка) дали има или не борд и после да се ровя за допълнителна информация дали за определения размер са с борд.
На сайтовете на производителите пише само колко са хубави.
Какъв ти е проблема да сложиш 205 и по ниска... нали зафира беше..освен ако не е цената, но разликата не е голяма ....аз правя така с моята кола и поведението е по добро...
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 148

Тема "Сложихте ли вече Зимните гуми ??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: