• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 148
Всички имаме коли, нали ?

Обухте ли вече зимните гуми ?

58%
да
153
42%
не
110

Общо гласове: 263

Илиян Илиев™ - майстор
Chefo77 написа:
На теб в Италия хич не ти трябват зимни гуми, вие къде имате зима там? :) :)
Както казах, но не си прочел явно - Заради зимни ходения в България, които в последствие не се осъществиха. :wink:

:partyman:
Chefo77 - майстор
Напротив, прочетох го и точно затова те бъзикнах :)
Кой изобщо ви продава зимни гуми :)
:partyman:
25th Hour - специалист
Не знам къде живее колегата, но често ходя нагоре от Милано до Лаго Маджиоре и все ме хваща лошо време без подходящи гуми дори там може да се получат леки несгоди...
Илиян Илиев™ - майстор
И това не си прочел. Пазарувам си гуми по интернет. Сайта няколко поста по-нагоре. Цената включва доставка до пред вратата.

Иначе ако идеш на гумаджия и почва да мрънка, че трябва поръчка, ма за какво са ти и тем подобни и накрая ти реже главата до кръста. :lol:

п.п. В северна Италия си има зима и то не лека.
Johny - майстор
Това си купих аз: http://avtogumibg.com/MICHELIN?product_id=150 - най-добрата цена за тези гуми до момента. Колко са читави не зная, но Мишлен оригинални от Франция-летни, ми изкараха 40 000км. Преди години от Плевен взех едни Мишленки, пак летни и ми изкараха 60 000км.
А иначе най-хубавата гума е новата.... Преди 5 години, след дълго изучаване на параметри, взех Yokohama, и имаха много добри отзиви тогава. Наскоро пък четох, че не били добри :? Според мене - средна хубост. Колата има ESP и преди 2 години при първият сняг минах успешно планината с летни гуми/Мишленките/, при 50-60 закъсали коли по пътя.
Chefo77 - майстор
Е ако са същия размер като на линка, кажи на колегата мат ли борд!
Johny - майстор
Същите са, но ме светни какъв е този борд?
ArturDent - Почти Безобиден
Jonny - ето тези на FIRESTONE - Winterhawk имат борд. Отстрани, близо до джантата.
Изображение

а тези нямат
BFGOODRICH -FORCEWINTERGO XL
Изображение

Илияне и аз си купувам през Интернет, проблема е че не пише след кой размер започват с борд. Модела е с борд например, но до 195 не им слагат борд, а например след 205 имат борд.

25th Hour, 16 джанти (на старо, железни), за Опел по-трудно се намират, пък и няма да ги качвам на главата си. Мазето на офиса е пълно до горе с гуми и джанти. Четири гуми за Ярис, четири джанти за Пасат, четири гуми за Зафира, и четири гуми за джипа (мамицата им как тежат).
Пък и тая Зафира може да не я бъде още много...Джантите се изплащат след 2.5 години, ако са на старо за 40 лв.
batkotony - специалист
25th Hour написа:
Какъв ти е проблема да сложиш 205 и по ниска... нали зафира беше..освен ако не е цената, но разликата не е голяма ....аз правя така с моята кола и поведението е по добро...
Зимната гума освен останалите качества (каучук,грайфер и т.н.) се различава и по размер-относително е по-тясна и съответно по-висока спрямо лятната.Не пропускайте тази важна подробност!
VLADO66 - майстор
batkotony написа:
25th Hour написа:
Какъв ти е проблема да сложиш 205 и по ниска... нали зафира беше..освен ако не е цената, но разликата не е голяма ....аз правя така с моята кола и поведението е по добро...
Зимната гума освен останалите качества (каучук,грайфер и т.н.) се различава и по размер-относително е по-тясна и съответно по-висока спрямо лятната.Не пропускайте тази важна подробност!
Така е-вижте на тези пичове колко са им широки гумите http://www.youtube.com/watch?v=PigHtBkokwA /като на трабант/
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 148

Тема "Сложихте ли вече Зимните гуми ??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: