Всички имаме коли, нали ?

Обухте ли вече зимните гуми ?

58%
да
153
42%
не
110

Общо гласове: 263

mupk0 - специалист
Чакъл=банкет. Точно на края на бившата военна писта преди да стане пак зелена ивицата посредата има 20-30м чакъл. Въпросната батка си изпердаши от там. Къде на късмет, къде умишлено . Реши че няма да намали и едвам се мушна между тира(който приключваше изпреварване) и мантинелата.
Chefo77 - майстор
Николов, не очаквах от теб със зъби и нокти да започнеш за защитаваш някого, само защото го познаваш, бил ти клиент или си разхождате заедно кучетата. Мислех, че си над тези неща. Какво - ще отречеш, че хората с по-скъпи автомобили не правят повече и по-груби нарушения ли? Или че голямата част от тях не мислят, че като карат такива автомобили, имат повече права от останалите на пътя? Ще си заложиш ли главата, че катастрофиралият НИКОГА не е шофирал неразумно и няма никакъв шанс инцидентът да е станал по негова вина, а не по нещастно стечение на обстоятелствата? Разбира се, че винаги има вариант да му е прилошало, някой да го е засякъл и какво ли още не! Но 99% от катастрофите са заради неправилна преценка на шофьора. Аквапланингът също се счита за вина на шофьора, между другото.
bulhomes2 - майстор
Има и друго. С тези коли не се усеща толкова скоростта. Наскоро взех на сина ми БМВ-то да го тествам. Ми една камера до Враца, покрай която минавам всяка седмица по 2 пъти с рендето, веднага се поздрави с една петдесетолевка. В никой случай не съм гонил умишлено. Това съм го усещал за нормална скорост, но тя била с петнайстина км/ч над 90.
nikolovvd - майстор
Chefo77 написа:
Николов, не очаквах ...
Чефо, този човек нито го познавам, нито ми е някакъв. За мен е човек като всеки от нас, като тези които срещаме по улицата. За мен въпросът е принципен, защото ми е писнало да слушам този бил крец, оня наркоман, другия женкар и т.н. Като попиташ за доказателство или дали го е видял, се вдига една врява, едни стойки и фасони, все едно си го обидил. Не става дума за това каква е колата, гумите, пътя или времето!
Не може да слагаш епитети на хората без значение дали ги познаваш или не, криейки се зад анонимността на форума. Свободата на словото се превърна в свободия. Днес ще обидят мен, утре теб, после ще набере скорост, усещайки се безнаказан.
Когато сочиш някой с пръст, трабва да си даваш сметка, че поне 3 пръста сочат към теб.
kozl - майстор
Гумите или човека :? Може ли да ползва скъпа кола и да му се свидят пари за зимни гуми :? И дали гумите са причина за катастрофата :? Може ли летните гуми да са по-добри от зимните :? Мантинелата предпазва или наказва :? Истината е някъде там. Истина е че няма безапасна скорост и опасността расте на квадрат спрямо скоростта. Е като това е истината кое ни кара да настъпваме десния пeдал :?
Сега се сещам, че до ся не съм пробвал обратна кола. Там пак ли пeдала е десен :?
И все пак темата е за гуми, а откак съм със зимни боксуването и пързалянето нарастнаха :shock:
nikolovvd - майстор
Това е заради наличието на едно вещество между асфалта и гумата - вода. Казват му лед, защото при температури под нулата се втвърдява. :)
На съвремените автомобили има аларма още при +3 градуса, но когато се минава по мостове никога не се знае каква е била температурата преди 2-3 часа и дали не се е образувал лед.
Въобще шофирането не е просто натискане на педали, въртене на волана и местене на скоростния лост. Това е комплекс от действия свързани с много мислене, а понякога и с гадаене.
nikolov333 - майстор
Chefo..не защитавам никого и не казвам, че не сте прави..просто човека си отиде и не смятам, че аз съм този, който да го съди..макар че не се разделихме като приятели и мога да кажа много неща. Точно защото съм над тези неща не бих си позволил да го направя. Респект за nikolovvd, за това, че споделя този начин на мислене.. :partyman:
kozl - майстор
nikolovvd написа:
Това е заради наличието на едно вещество между асфалта и гумата - вода. Казват му лед, защото при температури под нулата се втвърдява. :)
На съвремените автомобили има аларма още при +3 градуса, но когато се минава по мостове никога не се знае каква е била температурата преди 2-3 часа и дали не се е образувал лед.
Въобще шофирането не е просто натискане на педали, въртене на волана и местене на скоростния лост. Това е комплекс от действия свързани с много мислене, а понякога и с гадаене.
Да.
Обаче това с боксуването го установих още като смених гумите, а лед тогива изобщо немаше и Т беа такива дека ме беше яд, оти съм обул зимните галоши :-D
infomar
Двойно по-високи глоби ще гласуват днес окончателно депутатите с приемането на промените в Закона за движение по пътищата на второ четене.

Санкция от 700 лв. е предвидена за нарушение в населените места и 600 лв. извън тях. За всяко следващо превишаване с 5 км глобата се увеличава с 50 лв. Така при шофиране със 130 км в час в града при разрешени 50 км глобата стига 1000 лева.

На шофьорите без книжка ще се отнема регистрацията на автомобила. Табелите ще се свалят на място, а малкия талон ще бъде отнеман за период от половин до една година за сметка на собственика на автомобила.



Дали това е решението за ограничаването на "състезателите" или начин за пълнене на хазната... но дали пък ще има събираемост на глобите?
Chefo77 - майстор
nikolov333, постът ми беше насочен към другия Николов, видинския.
Инфо, нищо няма да се промени. Докато катаджиите си бъркат в носа, вместо да търсят и да секат наред, и ръце и крака да режат за превишаване на скорост, все тая. Ще пострадат тези, които инцидентно са я превишили, редовните няма да ги лови изобщо ...

Тема "Сложихте ли вече Зимните гуми ??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: