Всички имаме коли, нали ?

Обухте ли вече зимните гуми ?

58%
да
153
42%
не
110

Общо гласове: 263

nikolovvd - майстор
Това е заради наличието на едно вещество между асфалта и гумата - вода. Казват му лед, защото при температури под нулата се втвърдява. :)
На съвремените автомобили има аларма още при +3 градуса, но когато се минава по мостове никога не се знае каква е била температурата преди 2-3 часа и дали не се е образувал лед.
Въобще шофирането не е просто натискане на педали, въртене на волана и местене на скоростния лост. Това е комплекс от действия свързани с много мислене, а понякога и с гадаене.
nikolov333 - майстор
Chefo..не защитавам никого и не казвам, че не сте прави..просто човека си отиде и не смятам, че аз съм този, който да го съди..макар че не се разделихме като приятели и мога да кажа много неща. Точно защото съм над тези неща не бих си позволил да го направя. Респект за nikolovvd, за това, че споделя този начин на мислене.. :partyman:
kozl - майстор
nikolovvd написа:
Това е заради наличието на едно вещество между асфалта и гумата - вода. Казват му лед, защото при температури под нулата се втвърдява. :)
На съвремените автомобили има аларма още при +3 градуса, но когато се минава по мостове никога не се знае каква е била температурата преди 2-3 часа и дали не се е образувал лед.
Въобще шофирането не е просто натискане на педали, въртене на волана и местене на скоростния лост. Това е комплекс от действия свързани с много мислене, а понякога и с гадаене.
Да.
Обаче това с боксуването го установих още като смених гумите, а лед тогива изобщо немаше и Т беа такива дека ме беше яд, оти съм обул зимните галоши :-D
infomar
Двойно по-високи глоби ще гласуват днес окончателно депутатите с приемането на промените в Закона за движение по пътищата на второ четене.

Санкция от 700 лв. е предвидена за нарушение в населените места и 600 лв. извън тях. За всяко следващо превишаване с 5 км глобата се увеличава с 50 лв. Така при шофиране със 130 км в час в града при разрешени 50 км глобата стига 1000 лева.

На шофьорите без книжка ще се отнема регистрацията на автомобила. Табелите ще се свалят на място, а малкия талон ще бъде отнеман за период от половин до една година за сметка на собственика на автомобила.



Дали това е решението за ограничаването на "състезателите" или начин за пълнене на хазната... но дали пък ще има събираемост на глобите?
Chefo77 - майстор
nikolov333, постът ми беше насочен към другия Николов, видинския.
Инфо, нищо няма да се промени. Докато катаджиите си бъркат в носа, вместо да търсят и да секат наред, и ръце и крака да режат за превишаване на скорост, все тая. Ще пострадат тези, които инцидентно са я превишили, редовните няма да ги лови изобщо ...
nikolov333 - майстор
Сетих се аз, че ни бъркаш заради еднаквите фамилии..аз познавах починалия, а nikolovvd просто защитава принципните си позиции и няма нищо общо с него.. :partyman:
Chefo77 - майстор
Тук май трябва да кажа нещо като "Да се еВа в главата проста", нали :) :)
nikolov333 - майстор
Карай..да сме живи и здрави..случва се. :partyman:
kozl - майстор
Закона се затяга. ала нема кой да го натяга. От ден на ден движението се влошава. Тука у столичното село смелостта се повишила и закона забравила.
Но пък заглеждам се в гумите на паркиралите коли и летни не срещам. Има обаче с грайфери към 3 мм.
nikolovvd - майстор
Chefo77 написа:
Тук май трябва да кажа нещо като "Да се еВа в главата проста", нали :) :)
Не е нужно. Всеки си има принципи и трябва да ги отстоява, защото е лесно да имаш принципи, но е трудно да живееш по тях.

Тема "Сложихте ли вече Зимните гуми ??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: