• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 148
Всички имаме коли, нали ?

Обухте ли вече зимните гуми ?

58%
да
153
42%
не
110

Общо гласове: 263

KIBRIT - специалист
ArturDent написа:
KIBRIT написа:
... Имам 4 летни и 4 зимни комплекта от гуми и джанти....
Е .... май искаш да кажеш 4 летни - един комплект и 4 зимни - един комплект !
Иначе са си 16 летни и 16 зимни гуми ;) !
Прав си ! Поправих се ! :?
torbalan - Дървен философ
аз не съм ги сменил, защото не остава време...

иначе - тия дни ще сложа зимните...

слагам гуми такива, каквито е написано на шофьорската врата - и зимни и летни

иначе артъре - и моя аХтомобил е къде 2 тона...

понеже доста караме - зимно време съм се нагледал на хора със "всесезонни" гуми как се мъчат на заснежени участъци...

да не говорим, че съм виждал и шампиони с изтъркани летни гуми да минават усред зима през проходите...

един малко остана да го ступаме, добре че се оказа разумен и като му посочихме пътя на обратно се съгласи...
ArturDent - Почти Безобиден
Бе той Артур , въпреки че е от полето, винаги си ходи и с веригите, даже и на морето. Не заемат толкова място, но никаква гума не може да ги замени. Позволяват до 40-60 км/ч, но газим...
torbalan - Дървен философ
откакто съм със ситроена - не сме слагали вериги....
не се е налагало ;)
пък и за големи гуми не успях да намеря... жената вече свикна, че нямаме (само тя шофира в къщи) ;)
vidrata - специален-специалист
:wink:
Последна промяна от vidrata на ср дек 30, 2009 10:45 am, променено общо 1 път.
ArturDent - Почти Безобиден
Видра, то като се замисля, аз за поледните три години веригите съм ги слагал 2 пъти. Държа ми малко за собствено успокоение. Родителите ми са болни и трябва да мога да отреагирам във всяка една ситуация.

Ама както се казваше в едно предаване - "За зимата дизелов джип, за лятото бензинов кабриолет" :-D
piron45 - майстор
Имам си два комплекта гуми с джанти и вече си сложих зимните, с тях Корсата върви в снега като малко тракторче :lol:
crez - майстор
През целия си шофьорски стаж (35г.) съм карал само с всесезонни гуми. Имам две ПТП-та и то през зимата, два удара отзад от молоумници със зимни гуми. Всички смятат че като сложат зимни гуми са в безопасност и могат да яздат без да се съобразяват че е зима. При заснежен (заледан го пропускам там нищо не те спасява)и неопесъчен път единствено шиповете и веригите са гаранцията. Знам сега ще започнат някой да обясняват, че такова "животно" всесезонни гуми няма. Да, има те са 90% летни и 90% зимни. Истината е една, всичко зависи от задкормилното устройство. :lol: Всичко останало е търговски трик и реклама. Да не се забравя и факта че има държави в които със закон е забранено използването на два вида гуми (летни и зимни) само всесезонни.
piron45 - майстор
Колега, всеки си избира сам с какво да кара, но нали си наясно че гумата се влияе най вече от температурата и не е нормално да се използва една гума за горещини над 30гр. и за студ под -10гр.Така че няма място за спор.Климатичните условия са различни и всеки трябва да се съобразява с тях. А за говедата зад кормилото няма какво да обсъждаме, тия нямат свършване.
Хайде със здраве :)
crez - майстор
piron45 написа:
гумата се влияе най вече от температурата и не е нормално да се използва една гума за горещини над 30гр. и за студ под -10гр.Така че няма място за спор. :)
Да, ама не, при всесезоннте гуми има добавен материал нар. силика който не се влияе от темп. Те и за това са по скъпи. Защо след 16"вече няма летни, зимни, а само всесезонни? :?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 148

Тема "Сложихте ли вече Зимните гуми ??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: