Всички имаме коли, нали ?
grants - специалист
колеги дайте идеии как да си направим сами вериги за сняг.имам зафира и мисля че ако си взема от тези дето ги продават по 30 лв.с едно слагане и ще ги скъсам,а не ми се дават мноо пари за тях при положение че може и да не се наложи да ги скожа
vidrata - специален-специалист
Пич купи си нови зимни гуми и не ти трябват вериги.Ако обаче се наложи да сложиш и тея от 30 лв. ще свършат работа.Ако пък ги скъсаш или не е било нужно да ги слагаш или не знаеш да караш.
Чаро - Акълия
Има места, през които няма да минеш без вериги. Тия от 30лв не се късат толкоз лесно. Бях взел на камиончето (5тона) такива, китайски. Преди време, на пътя Дупница- Самоков ме вадиха от преспиване насред нищото, въпреки предупреждения от колеги, че ще ги скъсам. Бях единственото МПС дето се движеше на собствен ход, а не се пързаляше безконтролно. Който е попадал в подобна ситуация, знае за какво говоря. Имам и в двете коли. Не тежат и не заемат кой знае колко място. За тия пари си струват. На кола съм ги слагал 2 пъти.
Видрата е прав. Не се късат лесно, при правилна експлоатация...
grants - специалист
пич имам си зимни гуми и то чисто нови,и хаиде да не ми казваш дали мога или не мога да карам,пък и ако имаш да кажеш нещо по темата кажи не да ми говориш глупости...дали съм можел да карам,или дали е било нужно
sian - специалист
grants написа:
колеги дайте идеии как да си направим сами вериги за сняг.имам зафира и мисля че ако си взема от тези дето ги продават по 30 лв.с едно слагане и ще ги скъсам,а не ми се дават мноо пари за тях при положение че може и да не се наложи да ги скожа
Преди доста време попаднах на нещо, направено от три винкелчета като мерцедес емблема. Двата заварени неподвижно, а третия така, че да може да се натяга с една гайка към другите два. Aко ви интересува мога да го скицирам и кача.
teoto - специалист
Konig, това е истината. Скъпи са, но държеливи. Китайчетата са ми удряли подкалниците на първия километър. Ползвам вериги, почти целия зимен сезон.
grants - специалист
sian даи да видим за какво става въпрос
25th Hour - специалист
Пичове :lol: веригите за 30 лева са си точно за 30 лева. На зор ли си ще те изкарат по положение....

grants защо реши че китайските вериги няма да те изкарат. Зафирата си е с най нормални гуми и предница просто за тия пари не могат да се карат цяла зима на колелата.Иначе 100% в ситуация ще ти свършат работа....
Iliev Labs - специалист
Вижте заглавието на темата.
Аз имам книжка от 10 години, имам и доста навъртяни километри. Но никога не ми се е налагало да ползвам вериги. Интересно ми е какви чалъми има, при поставяне, при каране. Какво става при скъсване и т.н.
Кво като са 30 лева. Може да ми излезе 90 да си ги направя сам. И кво от това. Поне знам какви вериги имам.
Имам еднин комплект в гаража, неотварян. Хайде да коментираме малко по-практично въпроса. Искам да знам какви проблеми правят.
sian - специалист
Здравейте някъде бях среюал нещо много интересно,текстилен колан върху гумата,изработен от супер здрав материал,наподобява колан ползван при проблеми с кръста,тези ластичните.Може би сте виждали при поледица един стар метод-върху обувките вълнен чорап...
Доклкото си спомням може да се закупят от гърция,а са измислени от японец.Но да ме убиете не се сещам в кой форум или сайт съм го чел.

Тема "направи си сам вериги" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: