Всички имаме коли, нали ?
zdravcho - специалист
Ето това са хубави вериги за сняг - и цената им убава, около 200лв. Ако някой има на идея как може да се направят в домашни условия да казва. Плетенето ясно, въпроса е как да се закрепят на гумата - може би свински опашлета...
zmiori - специалист
Аз си направих тези.
Два вида са
Тежки и леки.

Прикачен файл

IMG_20170116_212726.jpg

Прикачен файл

IMG_20170116_212719.jpg
didoni_ - специалист
На задвижващите гуми по колко броя слагаш от тези?
zmiori - специалист
Имам 8 броя 4 с ремък и 4 с болт.
Колкото реша в момента 2-3-4. Наи често 2-3 .
4 слагам когато ще тъпча дълбок сняг на голяма дистанция.
koveslav - майстор
zmiori написа:
Аз си направих тези.
Два вида са
Тежки и леки.
Това са едно към едно вириги за Трабант,производство ГДР.Имам такива от 89-та година.Закопчават се с дебели кожени каишки с токи .С доста излишна дължина на каишките са и стават и на други цолажи.Много лесно се слагат и ме спасиха дори и когато веднъж успях да сложа само по 2 на гума.
zdravcho - специалист
zdravcho написа:
Ето това са хубави вериги за сняг - и цената им убава, около 200лв. Ако някой има на идея как може да се направят в домашни условия да казва. Плетенето ясно, въпроса е как да се закрепят на гумата - може би свински опашлета или въже...
Michelin easy grip
Прикачен файл:
michelin_easygrip.jpg
П.П. предния пост нещо се е бъгнал
mitashki911 - специалист
zmiori написа:
Аз си направих тези.
Два вида са
Тежки и леки.
С дискови или барабанни спирачки си на двигателните колелета ?
lov - майстор
На времето кога бачкаха фабриките и имаше стари и дълги ремъци беше много лесно. Два ремъка за колело стигаха. Сгъва се на две и се мушка през отвора на джантата и излязлото от другата страна се прекарва през гумата и после се запримчва с останалата част. Ако е късо ремъчето се ползват няколко но с един дълъг стават две такива примки.Подобие на номера с плетенето със въже. Понапънеш със щангата да се опънат краищата и връзваш с тел и това е. Е не е баш като верига ма и тя на чист лед трудно държи но в кишаво и калпаво време идеално. Няма да трака и хлопа пък и не може да ти скъса гумата при по дълго каране.
agj - майстор
На времето си бях направил за Трабанта , вериги за сняг от верига подобна такава за велосипед.Карал съм с тях по чист дебел лед без проблеми.Правил съм си и тия от снимката http://forum.vwclub.bg/download/file.ph ... &mode=view. и се оказа че са жив ташак ,предницата вибрира страшно много Така че с това чудо успешно можеш да си разбиеш предницата отколкото да се движиш на лед и сняг!
igt - специалист
Знам, че коментара не е точно по темата, но е породен от мотива за направи си сам - тези от 30 лв. могат да се скъсат бързо.
Аз така преди време, като си взех "новата" кола имах дилема.
Реших си въпроса с чисто нови певак от продавалник на цена 50 лв., с етикет от 100 евро. Впоследствие от там си купих също чисто нови текстилни, но от скъпите ауто шок.

Харесва ми идеята да направи си сам.
С голям интерес прочетох темата и се надявам да се развие.

Тема "направи си сам вериги" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: